Кожен десятий українець перебуває за межею бідності

Оцінка статті на цей момент: +0/-0
Читати Не читати Коментувати
  • 4516 Перегляди
  • 1 Коментарі
  • 18/11/2013Дата публікації

Близько 10-12% населення України перебуває за межею бідності.

Про це розповіла завідувач відділу дослідження рівня життя Інституту демографії та соціальних досліджень Національної академії наук України Людмила Черенько в ефірі Українського радіо.

"Досить незначний відсоток людей заможних - таких у нас приблизно 5% населення. 10-12% - це люди вкрай бідні. Ще 12-15% - це люди, які перебувають недалеко від межі бідності, не дотягуючи до середніх суспільних стандартів. Далі йде велика група, яка становить 40-50% населення: це люди, які мають невизначений соціальний статус. І лише близько 20% становить група, яка мала би стати основою для формування середнього класу", - сказала Черенько.

Вона зауважила, що такий розподіл характерний для суспільств, які переживають перехідний період.

Нагадаємо, Україна посіла одне з останніх місць у рейтингу країн Європи за рівнем достатку населення, за версією міжнародної компанії GFK.

При цьому Україна зайняла 27-у позицію в світовому рейтингу найбагатших людей, розташувавшись між Єгиптом і Чилі.

Джерело: Gazeta.ua

Оцінка статті на цей момент: +0/-0
Читати Не читати Коментувати
 
 

Коментарі 1

Для того, щоб писати свої коментарі, залогіньтесь! Якщо ви не маєте логіну, тоді спочатку зареєструйтесь, щоб його отримати!

Я не заперечую і не ставлю під сумнів те, що у нас чимало бідних людей, проте поняття "бідність" останнім часом зазнало деяких змін. Зокрема, існує бідність абсолютна (грубо кажучи, це коли нема чого їсти), а є іще бідність відносна (це коли в тебе немає того, що є у інших, заможніших співгромадян).

Так, от, цікаво, яким визначенням "бідності" користувались демографи?

Фрагмент "які перебувають недалеко від межі бідності, не дотягуючи до середніх суспільних стандартів" вказує на останній варіант. Однак відносна бідність цікава іще й тим, що фактично за визначенням передбачає чималу кількість "бідних" людей у навіть найзаможнішому суспільстві з майновим розшаруванням.