Нелагідна русифікація. В столичній школі дітей примушують вчити російську мову

Оцінка статті на цей момент: +0/-0
Читати Не читати Коментувати
  • 4017 Перегляди
  • 3 Коментарі
  • 23/09/2013Дата публікації

В одній із найкращих київських шкіл батьків п’ятикласників поставили перед фактом: другою іноземною їхні діти вивчатимуть російську мову, інакше - не отримають документ про освіту.

Така ситуація склалася у київській школі №76 ім. Олеся Гончара, яка має статус закладу з поглибленим вивченням української мови та літератури.

Про це у своєму блозі пише журналіст Дмитро Гнап.

«На початку навчального року батькам п'ятикласників цієї школи повідомили, що другою іноземною мовою вводиться російська. Частина батьків обурилася, оскільки вважає, що і першу іноземну мову – англійську, дітям викладають не достатньо: лише три години на тиждень. А якщо і вводити другу іноземну, то, наприклад, німецьку чи французьку. Оскільки, принаймні, на рівні спілкування та читання, майже всі київські діти російську і так знають», - описує ситуацію Гнап.

Натомість, керівництво школи повідомило батькам, що потяг уже пішов, рішення прийнято на рівні управління освіти і змінити вже нічого не можна.

У відповідь, ініціативна група батьків провела анкетування, за результатами якого 60% батьків п'ятикласників були проти російської і бажали аби діти вчили якусь європейську мову в якості другої іноземної.

«Я подзвонив Олені Знак – директору цієї 76-ї школи. Вона підтвердила, що російська для п'ятикласників справді вводиться, що змінити вже нічого не можна, попри протести батьків. А тих, хто проти, директор назвала: "кількома незгодними", - каже Гнап. - Також, пані директор додала, що діти, які не відвідуватимуть уроки російської – будуть не атестовані, а відтак, не зможуть отримати документ про освіту».

Завтра о 18.30 відбудеться засідання ради школи, де буде обговорюватися питання введення російської мови і протести батьків.

Якщо журналістам чи політикам цікава ця тема, адреса школи: м. Київ, вул. Жмеринська 8 (Святошинський район).

Раніше міністр освіти та науки Дмитро Табачник заявляв, що введення його відомством вивчення російської як другої іноземної мови не є обов’язковим і школярі зможуть самостійно визначитись, яку мову хочуть вивчати як другу іноземну.

Оцінка статті на цей момент: +0/-0
Читати Не читати Коментувати
 
 

Коментарі 3

Для того, щоб писати свої коментарі, залогіньтесь! Якщо ви не маєте логіну, тоді спочатку зареєструйтесь, щоб його отримати!

скажіть, а що поганого, коли діти грамотно володітимуть мовою, яка щодня їх оточує, якою абсолютна більшість медіапродукту зроблена, на якій дві третини книг у домашній бібліотеці? що взагалі поганого у знанні зайвої мови? чи Ви волієте, нехай вже буде неуком, аби лиш російську не вчило?
я навмисно оддам доньку у школу, де російську викладають. аби невігласом не росла.

Погано те, що їх змушують їх вчити проти їхньої волі. І звідки у вас знання, який відсоток книг російською у їхніх домашніх бібліотеках? Ви їх всіх опитували? В мене, наприклад, російською було відсотків так півтора, не більше. Я не вчив росіської в школі, але володію нею на достатньому рівні. Так, якби вчив, то володів би грамотніше, але це значною мірою була б даремна трата часу — батьки правильно вважають, хай діти краще вчать якусь іншу поширену західну мову.

Нічого поганого немає щоби знати ще ще і ще якусь (чужу) мову, окрім своєї. В Україні ж москвинської надто багато, на шкоду українській.

(Та і прийшла та чужа мова у насильницький спосіб і далі підтримується значною мірою грубою силою іззовні. Чим її буде менше довкола, особливо у вигляді "недокультури" із зомбоящика, "блатного шансону" та інших "пєсєн", попсового чтіва, тим краще. Просто навіть "із принципа", як не з інстинкту самозбереження, з насильниками, їх язиком в тч, краще справу не мати.)