Реконструкція Хрещатика. Тепер вже й Центральний гастроном хочуть перетворити на висотку
Після масштабної перебудови Центрального універмагу, яку зараз проводять фірми Ріната Ахметова, будівельники візьмуться за ще одну знакову для киян будівлю – Центральний гастроном.
Трьохповерхова будівля Центрального гастроному, яка знаходиться поряд з ЦУМом, побудована підприємцем Жаном-Батистом Кані за проектом архітектора Володимира Ніколаєва ще у 1870-і роки. Тоді вона використовувалась як готель, де свого часу мешкали художник Михайло Врубель, гетьман Павло Скоропадський, Панас Саксаганський (Тобілевич), Іван Карпенко-Карий та інші знакові особистості. Під час Другої світової війни будинок дивом вцілів, коли Хрещатик перетворився на руїни. В радянські часи його використовували як житловий, а перший поверх відвели під Центральний гастроном.
Тепер же цю історичну будівлю під егідою «реставрації» та «реконструкції» планують перетворити на висотку, яка разом з оновленим ЦУМом має створювати «архітектурний ансамбль». А оскільки цей ансамбль буде фактично «нависати» над рештою забудови, що на перехресті Хрещатика і вул. Богдана Хмельницького, то в майбутньому планується підвищити висотність й решти будівель.
Про ці архітектурні плани довідалась газета «Сегодня» від фірми-забудовника та авторки проекту масштабної реконструкції Хрещатика Лариси Скорик.
«Проектом реставрації передбачено збільшення об'єму і висоти будівлі Центрального гастроному до 12 поверхів, але не вище сусіднього ЦУМу. Будівництво буде йти в дві черги. Перша - зведення підземного паркінгу (зараз з місцем для стоянки авто в центрі просто біда) і семи поверхів. Разом з ЦУМом, реконструкція якого проводиться зараз, нова будівля гастроному створить «симетричні ворота», які будуть починати вулицю Богдана Хмельницького. Фасади триповерхової будівлі будуть повністю збережені і реконструйовані. Друга черга будівництва та реконструкції (за проектом, це ще п'ять поверхів) розпочнеться після розробки і затвердження комплексної реконструкції всього кварталу - від вулиці Богдана Хмельницького до бульвару Шевченка - за концепцією, яку розробляє архітектор Лариса Скорик. Найімовірніше, це буде лише після 2017 року», - розповів директор компанії-забудовника Володимир Прокопенко.
«Все потрібно робити комплексно, поквартально, а не вставляти нові «зуби» у стару забудову, - каже Лариса Скорик. - Що стосується кварталу від Богдана Хмельницького до бульвару Шевченка, то ідея провести там реконструкцію з'явилася ще в 1975 році. Це ж справжній шанхай! Але оскільки там приватизували все, аж до кіосків у кілька квадратних метрів, то зробити реконструкцію неймовірно складно».
«Почати роботи ми плануємо у третьому кварталі 2014 року, після завершення будівельних робіт у сусідів (у ЦУМі – ред.). А так як роботи з влаштування фундаментної частини будівлі Центрального гастроному займуть досить багато часу, то завершення будівництва першої черги передбачається в 2017 році», - каже Прокопенко.
У будівлі крім паркінгу, планують розмістити магазини одягу та спортивного взуття, кафе, офісні приміщення, а найвищий поверх займе ресторан з видом на центр міста.
Генеральним інвестором проекту реконструкції будівлі колишнього Центрального гастроному є британська інвесткомпанія «Голден Рок», інтереси якої представляє в Україні Володимир Дейнега - депутат Київради, власник мережі «Арго».