"Садиба Лизогубів" у Седневі стане заповідником

Оцінка статті на цей момент: +0/-0
Читати Не читати Коментувати
  • 2911 Перегляди
  • 0 Коментарі
  • 12/08/2013Дата публікації

У селищі Седневі Чернігівської району розпочалася робота зі створення історико-культурнго заповідника "Садиба Лизогубів". Донедавна там містилася загальноосвітня школа.

"За дорученням голови облдержадміністрації Володимира Хоменка в області опрацьовується питання створення відділу Національного архітектурно-історичного заповідника "Чернігів стародавній" - історико-культурного заповідника "Садиба Лизогубів" у селищі Седневі Чернігівського району", - йдеться у повідомленні департамента інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської ОДА.

Донедавна на території колишньої садиби козацьких полковників та меценатів Лизогубів і в їхньому будинку діяла місцева загальноосвітня школа. Після торішнього відкриття новозбудованого закладу освіти історичні будівлі залишилися без догляду.

Власністю полковників Якова та Юхима Лизогубів Седнів став наприкінці XVII ст. Пізніше перейшов у спадок їхнім нащадкам. Члени даного роду були шанувальниками літератури та мистецтва. Тож свого часу у них гостювали поети й письменники Т. Шевченко, Б. Грінченко та Л. Глібов, художники Л. Жемчужников, Л. Лагоріо, О. Сластіон. Саме в Седневі знаходиться та сама "гора високая", увічнена Глібовим у вірші "Журба".

Тарас Шевченко приїздив до Седнева двічі. На території садиби росте посаджена нам липа і стоїть один із перших в Україні пам’ятників Кобзареві. Пам’ятками, пов’язаними з родиною Лизогубів, є кам’яниця, Воскресенська церква з дзвіницею і безпосередньо їхня садиба з парком.

Джерело: Україна туристична.

Оцінка статті на цей момент: +0/-0
Читати Не читати Коментувати
 
 

Коментарі 0

Для того, щоб писати свої коментарі, залогіньтесь! Якщо ви не маєте логіну, тоді спочатку зареєструйтесь, щоб його отримати!