США відряджають послом до України спеціаліста по Азії

Оцінка статті на цей момент: +1/-0
Читати Не читати Коментувати
  • 2061 Перегляди
  • 2 Коментарі
  • 17/07/2013Дата публікації

Наприкінці липня до України має прибути новий посол США Джефрі Пайятт, кандидатуру якого Сенат США затвердив 9 липня.

Нинішній посол Джон Тефт, який обіймає цю посаду з вересня 2009 року, повідомив, що залишить Україну наприкінці липня.

Джефрі Пайятт

Джефрі Пайятта вважають дипломатом з величезним досвідом, він пропрацював в Держдепартаменті 22 роки і спеціалізувався на країнах Азії і Латинської Америки. Він також має досвід роботи у Відні, де працював в місії США в Міжнародній агенції з атомної енергії.

Пайятт має ступінь магістра в галузі міжнародних відносин Єльського університету. У нього з дружиною Мері двоє дітей, Уільям і Клер, 21 і 19 років.

Перед своїм затвердженням наприкінці червня пан Пайятт виступив в Конгресі з промовою щодо України, в якій наголосив, що "стратегічні цілі США щодо України залишились здебільшого постійними за більш ніж 21 рік незалежності".

У своєму виступі в Конгресі Джефрі Пайятт також відзначив, що у разі свого затвердження на посаді посла до України докладе зусиль, щоб заохотити український уряд діяти, аби скористатися історичною можливістю європейської інтеграції:

"За останні три роки США висловлювали дедалі більше занепокоєння щодо політичної ситуації в Україні, особливо стосовно вибіркового правосуддя щодо опозиційних лідерів. Якщо мою кандидатуру затвердять, я буду заохочувати українців запроваджувати високі стандарти для себе щодо прав людини і верховенства права, беручи до уваги, що демократичні принципи - в інтересах самої України і є центральними для політики США".

Минулого року США надали Україні близько 104 мільйонів доларів фінансової допомоги, незважаючи на скорочення бюджету. Держдепартамент також відзначає, що Україна - найбільший контрибутор військових гелікоптерів до місій ООН і має понад 500 миротворців, які беруть участь у семи різних операціях ООН.

За останні кілька місяців США відвідала низка українських політиків, включно з міністром закордонних справ Леонідом Кожарою. Американські посадовці давали зрозуміти, що питання ув'язненої екс-глави уряду Юлії Тимошенко не зникне з порядку денного двосторонніх відносин.

На сайті Інституту Брукінгз у Вашингтоні колишній посол США до України Стів Пайфер, який продовжує аналізувати українські події, у своїй статті у червні відзначив:

"Янукович мусить ухвалити рішення в наступні кілька місяців. Європейські дипломати сказали, що у разі як угода щодо Асоціації з ЄС не буде підписана в листопаді, Україна відійде на другий план для ЄС до другої половини 2015 року. Залишаючи Тимошенко у в'язниці, Янукович втратить можливість стати людиною, яка приведе Україну до Європи. Наскільки він прагне європейського напрямку, буде зрозуміло восени".

Джерело: ВВС Україна.

Оцінка статті на цей момент: +1/-0
Читати Не читати Коментувати
 
 

Коментарі 2

Для того, щоб писати свої коментарі, залогіньтесь! Якщо ви не маєте логіну, тоді спочатку зареєструйтесь, щоб його отримати!

Мені здається, найліпшим виходом із ситуації з ув'язненим ПМ було би дочекатись рішення американського суду за позовом UTICo та екстрадувати ув'язнену до Сполучених Штатів, подалі від нас.

1. Коли таке рішення може бути винесене?
2. Чи виграє Портрет фінансово, адже на базі цього рішення воровка зможе подавати позови у відповідь?
3. Чи виграє Портрет політично в 2015, якщо вона буде на волі (а раптом дурні почнуть голосувати за неї?)
Занадто комплексне питання і навряд чи ми тут зможемо зробити вірні висновки.