Вибори понтифіка. Як роблять білий та чорний дим

Оцінка статті на цей момент: +0/-0
Читати Не читати Коментувати
  • 2536 Перегляди
  • 0 Коментарі
  • 13/03/2013Дата публікації

Площа Святого Петра у Ватикані переповнена людьми – тисячі вірян, затамувавши подих, дивляться до димохід Сікстинської капели, в якій кардинали обирають нового Папу Римського. Колір диму з димаря є сигналом вдалого або невдалого голосування за нового Папу. Сьогодні віряни вдруге побачили чорний дим – понтифіка все ще не обрано.

Сьогодні Ватикан оприлюднив технологію отримання необхідного кольору диму. До 2005 року, щоб отримати чорний дим у печі Сікстинської капели палили смолу, а для білого диму – сиру солому. Часом колір диму було дуже важко визначити (востаннє таке трапилося під час виборів Бенедикта XVI), то ж з 2005 року церковники використовують нову технологію. У спеціальному приладі спалюють ретельно підібраний набір речовин.

Щоб з труби пішов чорний дим, використовують суміш перхлорату калію, антрацену (кристали, одержувані з кам'яновугільної смоли) і сірки. Для білого диму в пристрої спалюють бертолетову сіль, лактозу і каніфоль.

Обрання чергового Наступника святого Петра продовжиться сьогодні після обіду.

Оцінка статті на цей момент: +0/-0
Читати Не читати Коментувати
 
 

Коментарі 0

Для того, щоб писати свої коментарі, залогіньтесь! Якщо ви не маєте логіну, тоді спочатку зареєструйтесь, щоб його отримати!