Зуби на полицю. Доходи населення значно знизились, після виборів буде гірше

Оцінка статті на цей момент: +0/-0
Читати Не читати Коментувати
  • 3231 Перегляди
  • 1 Коментарі
  • 07/09/2012Дата публікації

Девальвація гривні відбудеться, це лише питання часу.

Про це заявив голова Комітету економістів України Андрій Новак.

"Останні три роки Україна має негативне сальдо. 2011-ого воно сягнуло 120 мільярдів доларів. За перше півріччя цьогоріч вже більше 7. Відбувається відтік іноземної валюти, бо ми купуємо товари із закордону. Тому її у нас бракує. Реальний рівень інфляції високий. Головне управління статистики любить малювати менші показники. Державний борг України стрімко збільшується", - вважає Новак.

За його словами, курс гривні донедавна штучно стримував національний банк. Але його резерви вичерпуються.

"Велика частина резервів зберігається у цінних паперах, металах," - каже експерт. - "Далі штучно підтримувати гривню не можна. Немає чим. Для нашої слабкої економіки будь-які коливання, ризики відображаються на валютному ринку."

"Наші громадяни пережили подібне у 1998-ому і 2008-ому. Тому єдине, чим можуть захиститися - обмінювати гривні на іноземні валюти. Так само роблять підприємства," - додає Андрій Новак.

Експерт вважає, що потрібно готуватися до найгіршого сценарію. На його думку, вибори ще більше загострюють ситуацію.

"Податкова і митна служби витягуватиме кошти з простих українців. Це погіршує ситуацію для малого і середнього бізнесу загалом. Підприємці підуть працювати в "тінь". Бюджети недоотримуватимуть доходів. Реальні доходи населення серйозно зменшаться. Можливо, після виборів піднімуть внутрішні ціни на газ. Ситуація може повернутися до 90-х. Люди не зможуть оплачувати комунальні платежі," - розповідає Новак.

Найгірше, що може статися, на думку експерта, - політична та економічна блокада України. Адже із такою ситуацією в Україні міжнародні фінансові організації відмовлятимуться працювати у нас.

"Зараз влада не знає цивілізованих методів проведення економічної політики. Будуть використовувати адміністративно-силові. Інакше не вміють. Краще змінити політичну еліту. В країні відбувається тільки те, що дозволяють громадяни," - зазначає Андрій Новак.

Gazeta.ua.

Оцінка статті на цей момент: +0/-0
Читати Не читати Коментувати
 
 

Коментарі 1

Для того, щоб писати свої коментарі, залогіньтесь! Якщо ви не маєте логіну, тоді спочатку зареєструйтесь, щоб його отримати!

Якщо вірити статті
http://www.epravda.com.ua/publications/2012/09/6/334301/
то курс гривні за підрахунками НБУ мав би скласти 9,15 грн за доллар.
Але проблема не так в курсі доллару, як в реальній, а не намальованій інфляції, відсутності впевненності в завтрашньому дні, очікуванні погіршення економічної ситуації після виборів (до виборів будуть тримати за будь-яку ціну). Передумови до цього є - зниження ціни металлу на міжнародних ринках (перша стаття експорту), поганий врожай зернових в Україні і світі (ріст цін на хліб та інші продукти), ускладнення роботи бізнесу, особливо малого та середнього, ріст цін на газ для населення.
Коротше буде "весело", пристібніть паски безпеки.