Ганебне лідерство. Україна очолила рейтинг країн-постачальників контрабандних цигарок

Оцінка статті на цей момент: +0/-0
Читати Не читати Коментувати
  • 2405 Перегляди
  • 1 Коментарі
  • 24/07/2012Дата публікації

Всесвітня митна організація оприлюднила свій щорічний звіт «Customs and Tobacco Report 2011». В звіті наведена таблиця щодо кількості конфіскованих великих партій контрабандних сигарет (понад 100 тисяч штук) та країн походження цих сигарет. В 2011 році Україна знову стала «переможцем» у цьому змаганні: за рік було конфісковано 115 партій українських сигарет. Друге місце зайняла Росія з 63 партіями.

За даними ВМО, протягом 2006-2011 років Україна вже в п’ятий раз очолює список країн-постачальників контрабандних сигарет. За ці шість років було затримано 1756 великих партій українських сигарет, тоді як для Росії, Молдови і Білорусі разом узятих цей показник становить лише 734, повідомляють "Коментарі".

У 2002-2008 роках в Україні проводилася політика дуже помірного підвищення акцизів на тютюнові вироби. Це спричинило те, що, за даними ВМО, у 2002 році було конфісковано 49 партій українських сигарет, а у 2008 – вже 573 партії. Проте політика стрімкого зростання ставок акцизу на сигарети в Україні у 2008-2010 роках призвела до зменшення цього показника. Натомість тютюнові компанії і далі продовжують поширювати міф про навалу контрабанди в Україну тим самим упереджуючи бажання уряду підвищити ставки акцизів і підняти ціни.

Ще одне суттєве підвищення акцизів – і Україна нарешті позбудеться клейма чемпіона світу з контрабанди сигарет. Крім того нагадаємо, що з жовтня 2012 року в Україні запроваджуються кольорові фото ілюстрації – попередження на пачках сигарет, що також вплине на зменшення рівня контрабанди українських сигарет.

Оцінка статті на цей момент: +0/-0
Читати Не читати Коментувати
 
 

Коментарі 1

Для того, щоб писати свої коментарі, залогіньтесь! Якщо ви не маєте логіну, тоді спочатку зареєструйтесь, щоб його отримати!

Контрабанда це злочин тільки тому що бабло не відстігнули державі? Державі, яка краде мільярдами і їй за це нема покарання? Айайай, які погані контрабандисти.