Краще в Україні не народжуватись. Інфографіка

Оцінка статті на цей момент: +0/-0
Читати Не читати Коментувати
  • 4768 Перегляди
  • 5 Коментарі
  • 03/01/2013Дата публікації

Наприкінці 2012 року Economist Intelligence Unit підрахували Індекс якості життя — визначили країни, де краще народитися. Україна опинилась поряд з Бангладешем, Кенією і Нігерією.

Economist Intelligence Unit (EIU) — аналітичний підрозділ журналу The Economist — спробував виміряти, яка країна у найближчі роки забезпечить кращі можливості для здорового, безпечного і благополучного життя.

Цього разу першу десятку країн найкращих для дітей, що народяться у 2013 році, склали Швейцарія, Австралія, Норвегія, Швеція, Данія, Сінгапур, Нова Зеландія, Нідерланди, Канада і Гонконг.

Україна має 78-е місце (з 80-ти індексованих країн). Її обігнали Бангладеш, Ангола, Пакістан, Казахстан, Сірія, Індонезія, Росія, Азербайджан.

Індекс якості життя (quality-of-life index) включає суб'єктивне задоволення життям (наскільки щасливі люди) та 11 статистичних показників: економічне становище (ВВП на душу населення); очікувана тривалість життя при народженні; якість сімейного життя, яке ґрунтується, в першу чергу, на кількості розлучень, наявності політичних свобод; клімат (зміна температури і кількість опадів); рейтинг особистої фізичної безпеки (базується на кількості вбивств, статистики злочинів і загрози тероризму), якості життя суспільства (участь в житті громадських організацій); управління державою (рейтинг корупції); гендерна рівність (вимірюється часткою місць, яку займають жінки у парламенті).

Аналітики відмічають: спостерігається незначне зростання середнього балу задоволення життям в розвинутих країнах, хоча середній дохід збільшився суттєво. Це пояснюється руйнуванням традиційних інститутів, що проявляється у зниженні релігійності і ролі профспілок; поширення соціальних паталогій (злочинність, наркоманія і алкоголізм); падіння участі у політичному житті і довіри до державної влади; також ерозією інституту сім'ї і шлюбу.

Попередній рейтинг складався у 2005 році (проіндексовано 111 країн). Тоді Україна мала 98-е місце, хоча середній бал був вищий — 5,032 проти 4,98.

Оцінка статті на цей момент: +0/-0
Читати Не читати Коментувати
 
 

Коментарі 5

Для того, щоб писати свої коментарі, залогіньтесь! Якщо ви не маєте логіну, тоді спочатку зареєструйтесь, щоб його отримати!

В рашці жити краще??? І багато читачів текстів з цим погоджується?

"і, до речі, так в РФ краще жити!"
наведіть, будь ласка, аргументи чому там краще?

дізнайтесь, яка в рф середня з/п і порівняйте

Яка середня зп у Московії і яка в Україні. Сподіваюся у статистику не потраплять такі великі міста як Київ чи Москва. Також хотілося б дізнатися скільки коштує середній споживчий кошик там і тут.
Ще питання, у Москвії більше свободи? Імпортний товар доступніший?

а я от не помітила, що в Росії жити краще. буваю там раз на рік стабільно. Курськ, Вороніж. та що казати, якщо самі росіяни кажуть, що у нас краще. і продуктів вибір, і загальна картинка. а те, що там пенсії більші, ніж у нас, то правда.