"Земляна проказа": методологія. Як ми навчили комп'ютер шукати локації нелегального видобутку бурштину

Оцінка статті на цей момент: +1/-0
Читати Не читати Коментувати
  • 1742 Перегляди
  • 0 Коментарі
  • 10/05/2018Дата публікації

Ми підготувати детальний опис того, як робили наш проект "Земляна проказа", котрий показує переважну більшість місць із нелегального видобутку бурштину. Це найбільш повний перелік з нам відомих. Метод, який ми застосували, можна використати для пошуку будь яких інших цікавих об'єктів, які можна роздивитись на зображеннях, зроблених з космосу.

Детальний опис методології читайте на сторінці Текстів на github. Там само знаходяться зразки комп’ютерного коду, який можна використати у своїх проектах.

via GIPHY

Декілька цікавих фактів про методологію:

- Більшість супутникових зображень, які ми використали, ми взяли з карт Bing Maps (сервіс Microsoft): для території можливого видобутку бурштину, тобто, для Волинської, Рівненської, та Житомирської областей, цей провайдер надає найбільш детальні та свіжі зображення (більшість знімків зроблено у 2015 році). Тому карта, яку ви бачите, містить сліди видобутку бурштину станом на 2015 рік (один із найбільш активних років видобутку).

- Для того, щоб перевірити всю потенційну територію (це ~70,000 км2), найпотужніший в редакції комп’ютер обробив близько 450,000 зображень. На це пішло близько 100 годин часу.

- Після того, як ми знайшли місця видобутку на зображеннях, ми оцінили площу враженої території. За нашими підрахунками, від видобутку постраждало щонайменше 1,000 гектарів території. За офіційними даними - трохи більше 5,000 гектарів. Не виключено, що офіційна оцінка дещо перебільшена. Однак напевне це можна буде стверджувати після того, як відбудеться чергове оновлення космічних знімків. Ще одне припущення - офіційні структури можуть завищувати цифру, щоб отримати більше грошей з бюджету на відновлення постраждалої території.

- Початкові місця видобутку бурштину нам допомогли знайти учасники Open Data Day Kyiv.

- У першому варіанті моделі ми помилково прийняли території деяких вирубок, на місці яких залишалися ями, за місця видобутку бурштину.

- Нейронна мережа, яку ми використали для нашої моделі, була початково натренована з використанням звичайних об’єктів, що часто зустрічаються на фото: тобто, на котиках, песиках, машинах, посуді, квітах. Але цього було достатньо, щоб вибирати характерні особливості зображень з супутникових знімків регіону, таких як ділянки лісу, поля, річки, будинки.

Нагадаємо, що повністю проект можна побачити за цим посиланням:
http://texty.org.ua/d/2018/amber/

Оцінка статті на цей момент: +1/-0
Читати Не читати Коментувати
 
 

Коментарі 0

Для того, щоб писати свої коментарі, залогіньтесь! Якщо ви не маєте логіну, тоді спочатку зареєструйтесь, щоб його отримати!