Якщо Майдан не зупинить "Правий сектор", то про зміну режиму доведеться забути.

Оцінка статті на цей момент: +3/-3
Читати Не читати Коментувати
  • 18899 Перегляди
  • 6 Коментарі
  • 22/01/2014Дата публікації

Саме "Правий сектор" призвів до сьогоднішніх смертей і подальші дії та заклики "Правого сектору" стрімко зменшують шанс на перемогу протесту і нормальне майбутнє України. Майдан два місяці мав моральну перевагу. Зараз її втрачає шаленими темпами, навіть не дивлячись на звірства влади.

Автор: Орест Зог

Влада і її так звані "правоохоронці" зраділи, коли в них полетіли камінюки і коктейлі Молотова. Вони давно цього чекали. Це дало їм можливість зробити те, що вони завжди хотіли: по звірячому бити і стріляти. Набагато важче змусити командирів виконувати наказ про побиття людей, які просто стоять, ніж наказ про "зачистку" натовпу, який кидає "Молотова". Набагато важче пояснити "своїм" і собі звіртсва до мирних протестувальників, ніж до агресивних.

Якщо в пиерший день протестів усі піддалися емоціям, то чому хвалені сотні самооборони Майдну не зупинили правих у наступні дні? Де був холодний розумі їхніх керівників?

За три дні насильства

Жертв і травм у народу незрівнянно більше ніж у "Беркуту". Невже це було важко передбачити?

Невже важко передбачити що пару сотень, а то і тисяч агресивних активістів не зможуть ні прорвати кордон, ні навіть втримати свої позиції?

Навіщо продовжувати кидати "Молотови", фаєра і запускати салют зараз, коли на арену вийшли снайпери? Щоб розлючені виконавці злочинних наказів, не думало що роблять розганяючи натовп? Щоб у кожному студентові театрального інститут бачили смертельного ворога?

Щоб з 500 тисяч, які виходили на мирні протести в сьогодні прийшло від сили тисяч 30? Чимало людей не хоче асоціювати себе із агресивними юнаками і тому в критичний момент залишаться дома. Мирний Майдан притягував людей і тим збільшував свою силу.

Агресивний Майдан продовжує бути "своїм" тільки для найбільш затятих протестувальників. Їх не 500 тисяч, їх можна побити, постріляти і розігнати.

Сьогодні, ті хто працює у центрі і студенти вийшли з офісів і пар раніше і масово пішли... ні не на Майдан. Пішли додому. За це треба дякувати "Правому сектору".

Малюнок із групи ВКонтакті "Правий сектор - Львів"

Оцінка статті на цей момент: +3/-3
Читати Не читати Коментувати
 
 

Коментарі 6

Для того, щоб писати свої коментарі, залогіньтесь! Якщо ви не маєте логіну, тоді спочатку зареєструйтесь, щоб його отримати!

питання вірне - чому самооборона і керівництво допустила початок ескалації
але в іншому - сором
автор, ти - мудак
нещасну людину б"ють, вбивають або викрадають, беркута і інші звірі, не залежно від вчинених дій - поверталася з майдану, або стріляла у відповідь
хлопці на Грушевського - спражні патріоти, які не дають погаснути вогонь боротьби, попри зусилля трьох рагулів

так згоден, що тупо і неконструктивно битися лобом і кидатися у вв молотовами
ну так, а чого інші тільки бухтять ?
організовувайтеся і дійте самостійно !

Цей коментар вилучено автором.

1. Більшість людей на майдані від самого початку була готова до силового протистояння.
2. Через те, що хтось нарешті його почав, опозиція роздуплилася і почала брати на себе відповідальність.
3. КГ/АМ

Стаття правильна. Ескалацію треба припиняти. Але хлопців з Правого сектору не засуджую. Це наслідок імпотентності опозиції. Люди по півтора-два місяця сиділи на місці і чекали. Вже дах починає їхати...

(Видалив свій попередній комент...)
Надто складно пояснити "весь ненасильницький шлях" кількома словами (і автору навряд чи це вдалося)

Додайте посилання на цей же сайт:

http://texty.org.ua/mod/archive/tag.php?tag=%D1%81%D0%B0%D1%82%D1%8C%D1%8F%D0%B3%D1%80%D0%B0%D1%85%D0%B0

(сатьяграха)

Ще Стогній у блозі на УП написав "як зміг" (зате "досить коротко")

Сергій Дацюк:

http://blogs.pravda.com.ua/authors/datsuk/52e0d98694129/

"Під час взаємного терору мирне стояння на Майдані втрачає енергетику та дієвість. Майдан, що не відмежовується від локального протестного терору чи реагує на владний терор, може перестати бути мирним. Цього власне і добивалися всі учасники терору – і влада, і опозиційні радикали.

В ситуації терору мирний Майдан дещо втрачає в дієвості, але може лишатися острівком без терору і з осудом терору.

Подолання терору можливо в трьох різних ситуаціях: 1) влада погоджується нести відповідальність за свій терор і йде на компроміс з опозицією, яка теж погоджується нести відповідальність за терор своїх радикалів; 2) влада посилює терор, вдається до повної зачистки Майдану та переходить до масових репресій згідно з законами від 16-го січня 2014 року; 3) опозиція переходить до збройного повстання і піддає арешту чи навіть фізичному знищенню представників влади, які спричинюють терор.

У локального протестного терору теж нема позитивної перспективи. Якщо навіть радикали-терористи переможуть, їх підхід породить дуже серйозні проблеми в майбутньому.

В будь-якому разі терор створює погану перспективу для нас. Владний терор це прямий шлях до розколу країни, коли за федералізацію потрібно буде ще поборотися, бо вона здаватиметься єдиним способом зберегти цілісність країни."