Щорічне послання Президента: тепер винна світова криза; курс на ЄС та видобуток сланцю

Оцінка статті на цей момент: +0/-0
Читати Не читати Коментувати
  • 2408 Перегляди
  • 4 Коментарі
  • 06/06/2013Дата публікації

Народні депутати України сьогодні отримали текст щорічного послання Президента України Віктора Януковича (на фото) до Верховної Ради про внутрішнє і зовнішнє становище України. Крім того, текст послання опублікований прес-службою глави держави.

Нагадаємо, що згідно з законом, економічна політика країни базується на щорічному посланні Президента до парламенту.

Текст складається з 576 сторінок, написаний він під загальним керівництвом глави Адміністрації Президента Сергія Льовочкіна, а авторський колектив очолив глава Національного інституту стратегічних досліджень Андрій Єрмолаєв.

В цілому простежується наступний основний посил послання: економічний розвиток України дуже залежить від глобальної світової кон'юнктури, яка складається далеко не позитивним чином, тому за всього бажання керівництва країни провести реформи для модернізації всіх сфер суспільства зробити це дуже важко. Таким чином, Президент і його радники акуратно перекладають всю провину в нинішньому невтішному положенні України на зовнішні чинники.

Читайте також: Партія регіонів готова провести вибори в Києві у вересні 2013 р., - Богословська

Проте при цьому Президент у своєму посланні відзначає: "В багатьох країнах Європи рівень життя населення істотно знизився. В Україні вдалося цього не допустити".

Кажучи про зростання ВВП України в 2012 р. на 0,2%, автори послання вважають, що цей результат є позитивним в тих далеко не оптимальних умовах розвитку світової економіки, який спостерігалися в цей період. Винною у невиправданих очікуваннях щодо економічного зростання в 2012 р. визнані переробна промисловість, сільське господарство, будівництво і фінансова діяльність.

Послання виправдовує монетарну політику Національного банку, спрямовану на підтримку курсу гривни. Ця політика названа помірною і відповідною ситуації. Таким чином, Нацбанк названий єдиним творцем стабільності банківського сектору в країні.

Читайте також: Янукович вважає за необхідне ухвалити в 2013 р. закон про держрегулювання в енергетиці України

В енергетиці Президент розраховує на збільшення внутрішнього видобутку енергоресурсів. Наприклад, потенціал видобутку сланцевого газу оцінюється в розмірі від 7 до 22 млрд куб. м в рік. Говориться про отримання метану з газогідратів, про крупні поклади газогідратів в Чорному морі (50-60 трлн куб. м), проте вітчизняні експерти, що співпрацюють з органами держвлади, часто відрізняються зайвим оптимізмом.

Імпортозаміщення тепер подається як відповідь на протекціоністські заходи учасників світового ринку, що призводить до зниження обсягів українського експорту, а це - одна з основних причин кризових явищ у вітчизняній економіці.

У соціальній політиці Україна, згідно з посланням, продовжує намагатися виправдовувати дане в Конституції визначення соціальної держави. Ключовою тезою можна вважати орієнтацію на нову оцінку реальних доходів громадян, яка ляже в основу державних соцпрограм. В умовах тінізації зарплати це може мати важливе значення.

Цілком очікувано розставлені акценти і в аналізі зовнішньої політики України. Ключовим зовнішньополітичному курсом названа євроінтеграція. Дещо новим поворотом відносно євроінтеграції можна вважати хіба що тезу про те, що на нинішньому етапі Україна зобов'язана допомогти Євросоюзу впоратися з кризовими ризиками. Послання намагається показати, що євроінтеграція вигідна не тільки Україні, але і самому ЄС.

Читайте також: Президент має намір створити нацкомісію по здійсненню держрегулювання у сфері транспорту

Якщо з євроінтеграційними пріоритетами все ясно, то до питання побудови стратегічних стосунків автори послання підійшли цілком у дусі традиційної для України політики багатовекторності: стратегічними партнерами визнані США, Китай і Росія, з якою у нашої країни найбільший товарообіг.

У спробі аналізу глобальних інтеграційних процесів, здійсненій авторами тексту, відчуваються успадковані вітчизняних наукою з радянських часів марксистські та інші стереотипи - замість реальних цифр автори оперують "суб'ект-об'ектними відносинами" і роздумами про природу приватної власності. В той же час державні експерти скаржаться на відсутність переконливих прогнозів розвитку світової економіки, і не зовсім зрозуміло, чому їх не влаштовують прогнози провідних світових інститутів - Світового банку, МВФ, ОЕСР і так далі.

Якщо говорити загалом, то послання Президента направлене насамперед на демонстрацію готовності керівництва країни до реформ, курс яких послідовно виконується. І якщо реформи упроваджуються недостатньо швидко і повноцінно, то причина цьому - світова економічна криза, а не що-небудь ще. Так вважає команда президентських експертів, а разом з ними - і глава держави.

Аналіз РБК-Україна

Оцінка статті на цей момент: +0/-0
Читати Не читати Коментувати
 
 

Коментарі 4

Для того, щоб писати свої коментарі, залогіньтесь! Якщо ви не маєте логіну, тоді спочатку зареєструйтесь, щоб його отримати!

Шановні, Ті, що гануть Президента і Його роботу Ви би і десяту частину не зробили того добра, що робить Віктор Федорович.
Згадаймо, як нам усім жилося раніше зарплати не було, пенсії (соціальної) теж не було, Віктор Федорович вивів Країну з голодного стану і це не добре бо Він не такий яким би Ви хотіли Його бачити.
Віктор Федорович відстоює позиції коєного українця, це по Вашому не добре, треба бути такими як опозиціонери та ті що куплені за гроші ходять на мітинги неправду говорячи.
Не Смійте погано говорити за Віктора Федоровича, Ви не варті Його!

Добридень, шановне товариство!
Вельмишановна пані Ганно, добридень!
Дозвольте, калі Ваша милість, внести деяке.... уточнення. Це моя особиста позиція, прошу зазначити. І я дуже сподіваюся, що звертаюся зараз до живої людини. Так, особисто я ніколи не сприймав громадянина Януковича ні в якому статусі - і така "любов" у мене до нього дуже давня, ще з 3-го року. Так, особисто я ніколи не сприймав ні його дій, ні висловлювань, ні позиції. Так, особисто я критикував громадянина Януковича. Таких "так", я можу навести багато, повірте.
Але.... Знаєте, після "Харківських угод" я перестав критикувати громадянина Януковича. Вас цікавить чому? Будь ласка. Аби далеко не ходити, пропоную Вам ще раз уважно подивитися на так зване "щорічне послання Президента". Що Ви там бачите, шановна пані Ганно? Може, за цими всіма вилизаними рядками букв ви бачите Людину? Чи може Ви побачили тривогу Януковича як Людини, як Лідера нації за становище громадян своєї країни? А може Ви побачили там турботу та неосяжну любов до України та всього Українства?
Знаєте, особисто я там не побачив НІЧОГО. Ну погодьтеся, якби те послання та всі інші офіційні документи і укази писав особисто громадянин Янукович - то було б видно ОДРАЗУ! З першої ж букви, з інтонації, з орфографії, з наголосів, з усього! Ми б тоді побачили з Вами Людину, яка намагається довести свою точку зору або бачення якоїсь ситуації суспільству, правда? І коли б він особисто це робив - то тільки за це одне його можна було б критикувати, або навпаки, підтримувати. Оскільки те "послання", так само як і всі інші укази і документи писалися групою невідомих чиновників (ну то такі спеціяльні люди є), то чи є привід займатися критикою того, чого нема, і сильно підозрюю, що ніколи і не було? Чи погоджуєтеся Ви з цим?
Саме тому, критика громадянина Януковича, в моєму розумінні - так само безглузда, як і його підтримка. Бо відсутній сам об`єкт для будь-якого розгляду, вивчення, обговороння.
А що у Вас?
" - Не Смійте погано говорити за Віктора Федоровича, Ви не варті Його!"
Саме так! І тому особисто я вважаю недоцільним для себе приділяти бодай крихту свого часу на неіснуючі речі, чи людей :)

Стосовно ж того, як нам "жилося" раніше і тепер.... Знаєте, якби то вибіг сюди якийсь чєчєтовоподібний регіонал, зробив би перед такою промовою декілька педарастичних (вибачте на слові) па, і, набравши повний костюмчик (точніше, в те, що в костюмі знаходиться) повітря виплюнув отаке на наші голови - я б не здивувався, і навіть не обурився.
Особисто я звик надіятися лише сам на себе пані Ганно. Я не чекаю милості і допомоги ні від кого - ні від наших політиків, ні від органів правопорядку, ні від суддів, ні від лікарів, ні від чиновників усіх рівнів. І тим паче і таку Вашу позицію не поділяю! Все ж таки отаке "совкове" мислення як перебороти (це, до речі, питання до пана Луценка, який зібрався створити нове суспільство)? Зрозумійте вже, нарешті, що ніхто нічого особисто для Вас робити не буде! Ніхто нікому нічого не винен і не зобов`язаний робити! Можете заробити на своє існування мізками - добре. Можете фізичною працею - теж непогано. Можете і так і так - взагалі супер! Тому, все те, що у Вас є, і чого Ви досягли - то і є Ваше. Хочете більше і краще? Працюйте. Хочете чекати милості від природи? Чекайте. Та от.... тільки потім не жалійтеся, гаразд?
З повагою,...

Ганна, зарплати і пенсії тисячі молодих українців отримують за кордоном України, дякувати вашому режиму який будує соціальну країну без майбутнього.