Білозерська вже не переможниця конкурсу DeutscheWelle

Оцінка статті на цей момент: +0/-0
Читати Не читати Коментувати
  • 4270 Перегляди
  • 12 Коментарі
  • 16/05/2013Дата публікації

Менше трьох діб українська активістка з правими поглядами пробула переможницею престижного конкурсу TheBobs редакції DeutscheWelle, у номінації «Найкращий блог українською мовою», - сьогодні журі відкликало її нагороду через «правопопулістські ідеї, які не сумісні з метою конкурсу і цінностями».

Блог у «Живому журналі» Олени Білозерської, відомої у столиці правої активістки та блогера, був висунутий на участь у престижному німецькому конкурсі українським членом журі Мустафою Найємом і отримав 46% онлайн-голосів.

Мустафа ж, спільно з редакцією DeutscheWelle, прийняв рішення скасувати перемогу під тиском ініціативної групи, що звинуватила блогершу у ксенофобських, расистських та інших антидемократичних дискримінаційних ідеях, навівши доказами її висловлювання 5-6 річної давнини.

Йдеться про давні припущення Білозерської про те, що у Німеччині ще ставитимуть пам’ятники Гітлеру.

«Після оголошення результатів онлайн-голосування увагу Deutsche Welle звернули на те, що блог Олени Білозерської містить висловлювання минулих років, які не сумісні з критеріями конкурсу. Deutsche Welle шкодує, що вперше за майже десятилітню історію конкурсу номінувався блог, що частково суперечить цінностям, що їх відстоює Deutsche Welle», - таким є офіційне пояснення організаторів.

Петицію з вимогою зняти Білозерську з конкурсу написали ліві активісти, зокрема головред порталу LIVA.com.ua Андрій Манчук.

Сама Білозерська у своєму Фейсбуці не заперчувала своїх висловлювань, лише наголошувала, що останніми роками висвітлювала усі протестні акції, в тому числі і ті, які проводять ліві організації.

“Я не хочу, щоб постраждала репутація відомого в світі конкурсу The Bobs “, - наголосив український член журі Найєм, коментуючи своє рішення про відкликання нагороди. Білозерській не допомогла навіть велика кількість прихильників та лист до організаторів з підписом колишнього міністра Юрія Луценка, і навіть організації «Репортери без кордонів»

Агенство УНІАН взяло інтерв’ю у Білозерської

- Як ви дізналися про те, що вас позбавили нагороди?

Як і всі ви – щойно з преси. І абсолютно не засмучена. Я навіть задоволена, що так сталось, тому що мене цікавить визнання українців, які читають мій блог, а не німців, які його не читають. Мою перемогу, тобто 46% голосів людей, які справді читали мій блог, на відміну від тих, що скаржились на мене і не читали його, забрати не можливо. Люди сказали своє слово і все. Для мене тепер головне, щоб подібна номінація – «Найкращий блог українською мовою» - мала місце наступного року.

- Ви здивовані рішенням німецької сторони?

Я абсолютно не здивована та не ображена, що так сталося. Я навіть цього очікувала не зважаючи на те, що листи на мою підтримку надіслали достатньо впливові та відомі люди, які мене читають, на відміну від тих, що надсилали листи проти мене і не читали мій блог ніколи. Я це передбачала, бо Німеччина дуже від Росії залежить… От коли Німеччина диверсифікує поставки газу з Росії, тоді, може, буде інакше.

- Ви вбачаєте в цьому аж такий політичний мотив?

Звісно, ні для когось ж не секрет, що всі наші місцеві так звані борці з фашизмом – це кремлівська агентура. Більше того, я навіть маю одну конспірологічну теорію з цього приводу, яку виклала у колонці – не виключено, що цей скандал був штучно створений ФСБ Росії для того, щоб вдарити по міжнародному іміджу України, представивши її країною, де процвітають нацистські настрої.

Тому це удар по країні, перш за все. Сама я абсолютно не засмучена, бо, перепрошую, вони мені зробили таку рекламу, яку ні за яку гроші не купиш, але за державу прикро. Важко запідозрити DeutscheWelle в залежності від Кремля… Так, конкурс не можна вважати заангажованим, але навіть деякі депутати Бундестагу почали тиснути на організаторів, якісь правозахисні організації, а Німеччина досі має сильний комплекс провини щодо нацизму, тому така реакція.

- Ви особисто знайомі з тими, хто висував на вашу адресу серйозні обвинувачення?

Я не хочу називати прізвищ, але скажу так – про розбіжність поглядів чи ідеології тут не йдеться. Не це стало причиною, а звичайна людська непорядність, бо те, що вони написали організаторам конкурсу називається доносом. Інакше я це не назву.

- В ваших текстах у Живому журналі є нацистські, ксенофобські чи расистські висловлювання?

Звісно, ні. У мене в профайлі написано, що я безпартійний, поза організаційний, незалежний журналіст правих поглядів, але звісно не фашист, не нацист, не расист і т. д.

- Ви спілкувались з українським членом журі конкурсу Мустафою Найємом після того, як він підтримав рішення про відкликання нагороди?

Ні, ще ні, але жодних претензій до нього я не маю і дуже йому вдячна за все. І мені б дуже не хотілось, щоб після всього цього до нього хтось, включаючи організаторів конкурсу, мав претензії. Коментувати його дії я не хочу, ми не знаємо, хто, чому і що зробив, хто, як і на кого тиснув. Я і надалі підтримуватиму з ним гарні відносини. Цей скандал не має відношення до моєї персони, чи до персони Мустафи. Це залежить і дискується ціною на газ.

- Як вся ця історія вплинула на популярність вашого блогу?

Відвідуваність зросла в рази, по декілька десятків нових читачів приходить щодня, величезна кількість коментарів та підтримки. А що ще блогеру треба?

Від ТЕКСТІВ
Версія про намагання скомпрометувати українців, показати її країною фашистів має право на існування. Це традиційна російська тактика. А блог Білозерської увійшов до лідерів всього конкурсу за кількістю відданих голосів.

Хочеться вірити що прикра подія з Білозерською змусить багатьох адептів правого руху в Україні думати перед тим, як щось говорити чи постити у соцмережах. Особливо стосовно Гітлера, «жидів» і тому подібних тем.

Оцінка статті на цей момент: +0/-0
Читати Не читати Коментувати
 
 

Коментарі 12

Для того, щоб писати свої коментарі, залогіньтесь! Якщо ви не маєте логіну, тоді спочатку зареєструйтесь, щоб його отримати!

Я правильно розумію, що шановна редакція Текстів із всього цього винесла пораду місцевим неонацистам краще конспіруватись та не залишати в інтернеті слідів своїх справжніх поглядів?

І як зрозуміти слова Білозерської про те, що скандал влаштований ФСБ Росії? Це ФСБ її намовило розміщувати расистські на нацистські вислови у своєму щоденнику? Чи з її слів випливає, що вона із Наємом діяла спільно з ФСБ заради створення штучного скандалу та компрометації іміджу країни?

Ми мали на увазі "думати" щодо адекватності своїх поглядів.

Ну от якраз до поглядів мова так і не дійшла. Їй закидали не просто висвітлення усіляких неонацистських маршів та акцій, але і відверто расистські і ксенофобські вислови. Ну так от, з інтерв'ю геть не зрозуміло, чи це був тоді юнацький максималізм, і з плином років вона тих поглядів більше не дотримується, чи вона просто стала обережніше у висловах в інеті, а насправді так і залишилась нацисткою.

Замість цього, читаємо дешеві інсинуації на тему "руки кремля".

Адже питання, як бачу його я, доволі просте: або вона досі нацистка та сприяє поширенню нацистських поглядів через свій щоденник, або ні, і тоді Манчук і сотовариші її оббріхали.

Якщо вірне перше, то з якого такого переляку Наєм номінував її на цей конкурс? Якщо вірне друге, то чому так просто зливається перемога, а не відбілюється оббріхана честь і гідність?

Інтервю взяв УНІАН, ми з нею не говорили, аби говорили, то спитали б і про ставлення до Гітлера зараз.

Наєм її очевидно номінував, бо вона на слуху, часто першою пише, що міліція когось з правих активістів забрала чи посадила.

Про расову чистоту її дописи не потрапляли. Манчук і К витягли її цитати 6-річної давнини

Може колись Олена й справді могла щось сказати схоже на "ще будуть німці за (якогось) 'гітлера' голосувати" (зовсім не "схвалюючи" "гітлеризм" тощо, лише маючи на увазі, що набридне німцям їх же власна політика потурання "турецькій інвазії" тощо). Ну а різним мутантчукам того тільки й треба - цілком достатньо подібної фрази, щоби витягши без контексту перекрутити й оббріхати - хіба дивно?

Редакція закликає думати, щоб люди ставали думаючими (с) і читали Тексти =) До того ж цей заклик адресувався до всіх адептів правого руху, а не лише неонацистам.

Підтримую :-). Є та сама "неоднозначність" і "складність будови світу" (навіть червонопузі визнавали "єдінства і барьбу пратівапаложнастєй"). Є "часто у житті" "тонка межа", особливо для дипломатів і політиків. Це тут, у цих коментах, ми можемо дозволити собі подекуди не надто обережними бути (хоч це і виглядає "справедливим"), і "називати речі своїми іменами", а та ж Олена Білозерська підбирає слова значно ретельніше (у цьому цитованому ж тексті!) - так щоби і причепитися не було до чого, і щоби "правильний зміст" хоч і "між рядків", а читався легко. Добре бути добрим майстром слова :-).

Прекрасна людина, фахова журналістка. А її сміливістю й "мужністю" (хоч і "не дуже хочеться", щоби жінки були змушені бути "мужніми"...), певний, захоплюються багато "справжніх" чоловіків.

Дойчляндію же (теж) "ковбасить не слабо". Як не власна дурість (із мріями про світове панування) то вкупі "рускій ґас" і хомосексуальна агентура відомої "раси" й "національності", та сама "сила", яка непогано користає з (зі створення) расової/етнічної аморфно-безвольної мішанини, пропаганди гомосексуалізму, алкоголізму, наркоти ("слабких наркотиків", офіційно, звичайно ж) та інших "нетрадиційних" збочень. (ба й згадайте "історичних" шинкарів у нашій ненці)

А ще вона величний агітатор ВО "Свободи". Чи зможе вона усвідомити свою помилку, коли ВОС зганьбиться остаточно і повністю???

В мене теж до Свободи "зовсім неоднозначне ставлення". Мав одного приятеля свободівця, з яким довго сперечався. Разом з тим доводилося за "Свободу" ж голосувати - "бо більше ні за кого" (і так багато, кого знаю). Є альтернативи?
Часто згадую "Собор" і Володимира Огризка (чого він прізвище не поміняв? Пардон, деталь, але це ж теж важливо для політика - он різне пахло пристосовується й вилазить на гору "зайвий раз" ) як політика, патріота й порядну людину - якщо згодні, підтримуйте! (може наступного разу їм не доведеться зніматися з виборів)

Можете докладніше розповісти про «хомосексуальна агентура відомої "раси"» — про яку відому расу йдеться, а то я не в курсі?

Може неправильно вжив слово "раса"? То вже вибачайте :-)
(загалом я "расист", у сенсі, що "раси" таки існують; хоч може між ними і немає надто чітких меж, але є дуже виразні "полюси". як треба правильно думати, "бути расистом" не значить "переслідувати когось за расовою ознакою"... можна говорити на цю тему багато, але краще не тут ).
Судячи із доступної мені інформації, є "певна множина індивідів" які дуже вправно "заробляють" на расовій/етнічній мішанині, самі, найчастіше, приймаючи активну й "успішну" участь у створенні цієї мішанини. (сподіваюсь, висловив свою думку досить точно й "необразливо" принаймні "для того, хто не заслужив гани")