Філарет розповів про шалений спротив РПЦ наданню автокефалії. Підключилася російська держава та дипломатія

Оцінка статті на цей момент: +1/-0
Читати Не читати Коментувати
  • 7805 Перегляди
  • 2 Коментарі
  • 01/08/2018Дата публікації

Предстоятель Української православної церкви Київського патріархату Філарет розповів про шалений спротив РПЦ наданню автокефалії від Константинополя.

В інтерв’ю каналу "Прямий" Філарет зазначив, що до протидії наданню Томоса підключилися російська держава та дипломатія. Інформує "Новое время".

"Йде шалена боротьба. Шалена. Представники Московського патріархату об’їжджають всі помісні церкви і переконують їх, щоб вони не підтримували намір Вселенського патріарха надати Томос українській церкві", - заявив Філарет.

За словами Філарета, росіяни особливо тиснуть не тільки на Вселенського патріарха, а й на Грецію, на інші православні церкви. Крім того, в Україні оголосили збір підписів, які направляють Вселенському патріарху. Людей переконують підписатися за те, що українській церкві не потрібна автокефалія.

Патріарх додав, що є ще багато таких важелів, про які він не хоче говорити, в тому числі і великі кошти вкладаються в те, щоб не допустити цього.

"Але, незважаючи на це, Вселенський патріарх стоїть поки що твердо на своєму намірі дати Томос про автокефалію української церкви", - підкреслив Філарет.

7 липня патріарх Варфоломій в посланні президенту України Петру Порошенку до дня святкування 1030-річчя Хрещення Київської Русі-України підтвердив своє рішення надати українській церкві Томос про автокефалію.

В УПЦ КП повідомили, що обговорення "українського питання" відбудеться в Константинополі на початку вересня.

ЧИТАЙТЕ ДАЛІ НАШУ СТАТТЮ "НЕЗБАГНЕННІ ШЛЯХИ ГОСПОДНІ. КОРОТКА ІСТОРІЯ УКРАЇНСЬКОЇ ЦЕРКВИ"

Оцінка статті на цей момент: +1/-0
Читати Не читати Коментувати
 
 

Коментарі 2

Для того, щоб писати свої коментарі, залогіньтесь! Якщо ви не маєте логіну, тоді спочатку зареєструйтесь, щоб його отримати!

«Підключилася російська держава та дипломатія»? Перепрошују, але так вже віддавна.

Цей коментар вилучено автором.