теги:

Вчені знайшли на Марсі озеро з водою (ФОТО)

Оцінка статті на цей момент: +0/-0
Читати Не читати Коментувати
  • 3994 Перегляди
  • 0 Коментарі
  • 26/07/2018Дата публікації

Учені вперше виявили свідчення наявності на Марсі води в рідкому стані, передає BBC.

"Озеро розміром приблизно 20 кілометрів упоперек розташоване біля південного полюса планети і приховане товстою крижаною шапкою. Відкриття здійснили за допомогою радара Marsis, встановленого на міжпланетній станції "Марс-експрес", - йдеться в повідомленні.

Раніше дослідники мали гіпотезу, що на поверхні Марса може іноді ненадовго розливатися вода льодовиків, які розтають, (враховуючи низький тиск, вода повинна дуже швидко випаровуватися).

Поверхня Марсу

Однак уперше з'явилися причини думати, що на планеті існує постійний рідкий водний резервуар.

Фото NASA

Точно виміряти товщину водяного шару не вдалося, проте вчені вважають, що вона не менша, ніж один метр.

"Це дозволяє класифікувати його як самостійний водний резервуар. Це озеро, а не просто заповнений талою водою простір між льодом і гірською породою, які іноді можна знайти і під льодовиками на Землі", - заявив керівник дослідження, професор Італійського національного інституту астрофізики Роберто Оросеї.

Для того, щоб вода залишалася в рідкому стані в холодних умовах, вона має бути досить солоною.

"Якщо результати, отримані європейськими астрофізиками, не будуть спростовані, це буде перший справжній доказ того, що на Марсі є вода", – резюмує американський геофізик Кейсі Стоуман, який не брав участі в дослідженні.

Оцінка статті на цей момент: +0/-0
Читати Не читати Коментувати
 
 

Коментарі 0

Для того, щоб писати свої коментарі, залогіньтесь! Якщо ви не маєте логіну, тоді спочатку зареєструйтесь, щоб його отримати!