Єрмак стверджує, що Зеленський затримався в Омані через обмеження польотів. Але інша цивільна авіація літала

Оцінка статті на цей момент: +2/-0
Читати Не читати Коментувати
  • 10100 Перегляди
  • 0 Коментарі
  • 14/01/2020Дата публікації

Подивімося на статистику вильотів з аеропорту Маскату (Оман) 8 січня 2020 року.

В інтерв'ю для УП, радник президента Андрій Єрмак наступним чином пояснює затримку Зеленського в Маскаті:


"Президент повернувся настільки швидко, наскільки це можливо було в ситуації, що склалася в регіоні. Щойно був відкритий повітряний коридор, який був обмежений у зв'язку з трагедією, президент вилетів".

Згідно з даними сайту flightera.net, який надає інформацію про затримки вильотів регулярних рейсів, проблеми з вильотами з Маскату справді були, але ще до того, як Іран збив літак МАУ, а саме 08.01.2020 приблизно з 01:30 до 03:00 (див. знімок екрану внизу). Це - якраз той час, коли Іран атакував ракетами базу США в Іраку (тут і далі йдеться про місцевий час Оману).

Щоб збільшити скрін, клікніть на нього

Розклад одразу після атаки Ірану. Зверніть увагу на багатогодинні затримки рейсів. Див. оновлення нижче

Оновлено 14.01.2020, 20:17: на знімку екрану вгорі для частини рейсів сервіс flightera некоректно порахував затримку відправлення, і відповідно, там занадто багато червоного кольору. Після перевірки декількох рейсів з іншого джерела (flightradar24), версія Єрмака виглядає ще менш правдоподібною: схоже, що всі драматичні події, які відбувалися тоді в регіоні, взагалі не вплинули на польоти з аеропорту Оману, суттєвих затримок не було.

Після 03:00 всі рейси здійснювалися в нормальному режимі. Так само й після катастрофи українського боїнга МАУ суттєвих змін у часі відправлення літаків не було, багатогодинні затримки відсутні, були лише звичайні короткі, які є кожного дня в більшості аеропортів.

Тобто, вже на ранок 8 січня Зеленський міг повернутися назад в Україну, але не став (про можливі причини таких його дій ми писали у цьому матеріалі).

Щоб збільшити скрін, клікніть на нього

Фрагмент розкладу з 03:00, затримки незначні

Наприклад, вже о 04:30 ночі був рейс на Стамбул (це взагалі практично наш напрямок). Зрештою, приватний бізнес-джет Медведчука зміг спокійно полетіти з того ж таки аеропорту Маскату близько 12:00 8 січня, за дев'ять годин до вильоту Зеленського.

Загалом після катастрофи боїнга МАУ та до моменту вильоту Зеленського в Київ близько 21:00 8 січня, з аеропорту Маскату було здійснено багато десятків рейсів, у тому числі в Лондон, Москву, Мюнхен - і навіть у Тегеран. Ви можете власноруч перевірити, що з середини ночі 8 січня аеропорт Маскату працював у нормальному режимі.

Єрмак також згадав про гроші, які були витрачені на перельоти:
"Хочу також зазначити, що, оскільки це була приватна поїздка президента (нагадаємо, прес-служба Зеленського стверджувала, що це був візит із офіційними зустрічами - редакція), ні копійки бюджетних грошей не було витрачено ні на дорогу туди, ні на дорогу назад."

Ми подали інформаційний запит в Офіс Президента і з нетерпінням чекаємо на відповідь, у т.ч. на документи, що підтверджують слова радника.

Також в інтерв'ю Єрмак згадав про "конспірологічні теорії", що з'явилися навколо перебування Зеленського в Омані. Можемо дати безкоштовну пораду: ніщо так не породжує конспірологію, як відсутність адекватних пояснень того, що роблять посадовці. Також поширенню конспірології сприяють їхні недолугі намагання викрутитися замість чесних відповідей.

Оцінка статті на цей момент: +2/-0
Читати Не читати Коментувати
 
 

Коментарі 0

Для того, щоб писати свої коментарі, залогіньтесь! Якщо ви не маєте логіну, тоді спочатку зареєструйтесь, щоб його отримати!