Урядова команда хакерів з Нідерландів ще у 2014 році зламала мережу відомої російської хакерської групи Cozy Bear

Оцінка статті на цей момент: +1/-0
Читати Не читати Коментувати
  • 2418 Перегляди
  • 1 Коментарі
  • 26/01/2018Дата публікації

Принаймні, у спільному розслідуванні двох видань, Volkskrant та Nieuwsuur, стверджується, що розвідка країни (AIVD) з літа 2014-го отримала настільки повний доступ до мережі групи "Cozy Bear", що протягом довгого часу за допомогою камери спостереження фільмувала всіх, хто входив і виходив в офіс, звідки росіяни проводили свої операції.

Припускаючи, що "Cozy Bear" пов'язаний із службою зовнішньої розвідки Росії, цікаво, яка кількість оперативників-росіян була зафільмована та розпізнана?

Завдяки тому, що голандці мали повний доступ до мережі, вони мали змогу завчасно стежити за атаками, які готували росіяни, і щонайменше рік вивчали все, що пов’язане з їхніми методами.

Так, у листопаді 2014 року голандці дізналися про плани атаки на Державний департамент США і попередили відповідні служби. Завдяки цьому основний удар вдалося відбити, хоча росіяни все-таки отримали доступ до частини мережі Білого Дому та несекретного поштового архіву президента Обами.

Вони попереджали також про початок атаки на Демпартію США, однак ФБР у цьому випадку була недостатньо активна, і протидіяти атаці не вдалося.

Зрештою, схоже, що інформація, зібрана AVID, стала головною підставою для спецслужб США з впевненістю стверджувати, що за атаками на виборах 2016 стоять хакери, які працюють на російські спецслужби.

Ця історія - якщо вона підтвердиться - вочевидь, стане дуже поганою новиною для Кремля: нікому не подобається бути знятим на відео за непристойним заняттям.

(c) Myrthe Van Gurp

Оцінка статті на цей момент: +1/-0
Читати Не читати Коментувати
 
 

Коментарі 1

Для того, щоб писати свої коментарі, залогіньтесь! Якщо ви не маєте логіну, тоді спочатку зареєструйтесь, щоб його отримати!

Чому тут заміть апострофу — лапки? Причому така ж сама річ при вході. Крашче віднайти нормальний апостроф чи йотувати, цебто «повйазано» і таке инше. Не повірите, але пошук і тоді буде нормально працювати.