ДНК-код, що може зламати справжній комп"ютер, наче вірус? Зроблено!

Оцінка статті на цей момент: +2/-0
Читати Не читати Коментувати
  • 1520 Перегляди
  • 0 Коментарі
  • 11/08/2017Дата публікації

Коли реальність цікавіше, ніж сторінки кіберпанкового роману - дослідники з університету Вашингтон роззробили діючий прототип комп"ютерної програми-вірусу, і записали її в структуру ДНК.

Після того, як структуру ДНК зчитав спецальний прилад і скопіював генну інформацію в комп"ютер - цей код зміг отримати контроль над комп"ютером, тобто вперше комп"ютерний вірус містився в генному коді ДНК.

До цього код ДНК в дослідницьких цілях використовували для запису довільної інформації (як жорсткий диск)

ДНК-вірус поки що не несе особливої загрози для безпеки, через те що він є лише прототипом (що спрацювує лише в 30% випадків), через те що програма, яку він зламав була навмисне змінена, та через те що пристроїв для зчитування ДНК поки небагато.

Однак, кожне із цих зауважень можна допрацювати/обійти у майбутньому, переконані дослідники.

Додамо, що контролювати процес зчитування генотипа може бути ласим шматком для хакерів: наприклад, можна змінювати результатів кримінальних тестів ДНК, або вставляти в генно-модифіковані продукти подібні комп"ютерні віруси, щоб захистити їх від модифікації.

джерело: Wired

Оцінка статті на цей момент: +2/-0
Читати Не читати Коментувати
 
 

Коментарі 0

Для того, щоб писати свої коментарі, залогіньтесь! Якщо ви не маєте логіну, тоді спочатку зареєструйтесь, щоб його отримати!