Цифровий камуфляж: дизайнер розробив футболки, щоб захиститися від Фейсбуку

Оцінка статті на цей момент: +1/-0
Читати Не читати Коментувати
  • 2008 Перегляди
  • 0 Коментарі
  • 09/10/2013Дата публікації

У зв'язку з постійними спробами соціальної мережі дізнатися якомога більше даних про своїх користувачів - зрештою, користувачі є головним товаром Фейсбуку - дизайнер Сімона Нікіл розробила футболки, які можуть перехитрити систему автоматичного розпізнавання обличчя цієї соціальної мережі.

Можливо ви чули, що минулого місяця Фейсбук вніс зміни в свої "умови використання", де було оголошено про наміри використовувати фотографію користувача (так звану "юзерпику") для того щоб більш точно розпізнавати обличчя на фотографіях, що розміщуються у цій соціальній мережі.

Для тих, хто переймається своєю приватністю, і не хоче щоб його обличчя автоматично розпізнавали і додавали теги, Сімона Нікіл відповіла дизайном футболки, в якому використані частково-промальовані обличчя добре відомих, публічних людей або знаменитостей - таких як Майкл Джексон, Барак Обама або Леді Гага. Це зроблено для того, щоб система автоматичного розпізнавання облич у Фейсбуці помилково знаходила і "розпізнавала" на зображеннях саме цих знаменитостей, а не реальних осіб.

Хоча футболки вже можна замовити, вони є недешевим задоволенням - 65 доларів США за штуку, і навряд чи коли-небудь стануть масовим товаром - скоріше це мистецький акт спротиву, який звертає увагу на той факт, що межі нашої приватності в епоху соціальних мереж та масового спостереження звузилися до розмірів точки.

Оцінка статті на цей момент: +1/-0
Читати Не читати Коментувати
 
 

Коментарі 0

Для того, щоб писати свої коментарі, залогіньтесь! Якщо ви не маєте логіну, тоді спочатку зареєструйтесь, щоб його отримати!