Багатоповерхова забудова, що спотворює місто: як це робиться у Барселоні

Оцінка статті на цей момент: +1/-0
Читати Не читати Коментувати
  • 3765 Перегляди
  • 3 Коментарі
  • 22/05/2013Дата публікації

Офіційні особи Барселони (одного із найкращих міст у світі ) різко негативно відізвалися щодо можливості побудови на штучному острові поруч з пляжами міста 300-метрового "космічного готелю", в якому передбачено зробити вертикальний вітровий тунель та спа-салон в стані невагомості.

Проект коштує €1.5 мільярдів, і який не-будь Попов вже почав би розказувати, скільки добра і робочих місць принесе така забудова місту. До того ж, у готелі має бути "космічний" супермаркет та зона відпочинку з парками, басейнами та пляжами. Замість вікон будуть прозорі екрани, на яких можна вмикати зображення галактик.

Варто зауважити, що проект не виглядає аж надто гармонійним

Девелопер з США Mobilona надіслав на минулому тижні документи на отримання дозволу щодо будівництва, однак мер міста Хав'єр Тріас вже висловив свої заперечення. "Ми не маємо наміру перетворювати Барселону на шоу", заявив він в інтерв'ю.

Головна причина - цей проект, на думку мера, суперечить баченню міста. "У нас немає ні необхідності, ні бажання братися за подібний проект. Ми місто культури, знань, креативності та інновацій, і наш проект розвитку міста йде зовсім іншим шляхом".

Інший представник уряду Барселони прокоментував ситуацію газеті Телеграф наступним чином "Цей проект більше підходить для чогось на кшталт Дубаї. Будь який розвиток архітектури Барселони повинен йти лише згідно того плану, якого ми притримуємось вже багато років."

Варто зауважити, що одним із найбільш вражаючих досягнень міського будівництва в Барселоні є відчуття того, що будь яка людина у ньому є рівноправною, від прибиральника до мера.

Тож готель-велет, який буде підніматися та нависати над усім містом (де практично немає високоповерхової забудови), може стати місцем "тільки для обраних", символом нерівноправності та несправедливого соціального розподілу для більшості жителів.

Напевне саме тому Барселона є одним із найбільш успішних міст в світі. Жителі міста знають свій шлях і дотримується його, незалежно від "заманливих" мільярдних пропозицій забудовників.

Оцінка статті на цей момент: +1/-0
Читати Не читати Коментувати
 
 

Коментарі 3

Для того, щоб писати свої коментарі, залогіньтесь! Якщо ви не маєте логіну, тоді спочатку зареєструйтесь, щоб його отримати!

> почав би розказувати, скільки добра і робочих місць принесе така забудова місту.

Може тоді варто було би нагадати, про нинішній рівень безробіття в Іспанії — 27.2% (майже кожна третя особа працездатного віку не має роботи); рівень безробіття серед молоді (16-24 роки) складає 55%.

Можна лише пишатися наполегливому опору влади проти спроб "спотворити ауру міста", але і глузувати з аргументів на користь створення робочих місць також не слід.

В Каталонії загалом і особливо в Барселоні ситуація з роботою краща ніж в цілому по Іспанії, тому вони можуть собі дозволити такі естетичні випендрьожі.

Барселона - це не Іспанія. Каталонія - один із найбагатших регіонів Європи, з ВВП в €30,300 на душу населення. Власне Барселона має ВВП в $177 мільярдів (більше ніж Україна), це $34,821 на душу населення, що робить її 4-м за потужністю містом в Європі.