Рівень злочинності у великих містах за останні десятиріччя радикально зменшився. Тепер зрозуміло, чому

Оцінка статті на цей момент: +3/-0
Читати Не читати Коментувати
  • 6577 Перегляди
  • 7 Коментарі
  • 04/01/2013Дата публікації

У всіх великих містах за останні 30 років рівень злочинності впав на десятки відсотків. Це стосується як серйозних, так і дрібних злочинів. Загадковий феномен намагалися пояснити у дуже різний спосіб, від покращення економічного стану до легалізації абортів, однак всі ці теорії не збігалися з наявними даними.

У дослідників поширення хвороб є грубе, але просте мнемонічне правило: епідемії, що поширюються вздовж ліній комунікацій, викликані інформацією (приклад - істерія щодо Джастіна Бібера в соцмережах). Ті, що поширюються вздовж головних транспортних ліній - викликані бактеріями або вірусами (наприклад, грип). Ті, що поширюються як кола - викликані комахами (малярія та москіти). Однак, якщо епідемія одразу і всюди - причиною може бути молекула.

У випадку збільшення рівня злочинності такою молекулою є Pb(CH2CH3)4.

Головним джерелом цієї молекули були автомобільні викиди від бензинів, які неочищені від з домішками свинцю. Такі домішки перестали вживати лише з початку 70-х років. На графіку внизу дуже чітко видно, як рівень злочинності зростав та зменшувався після зростання та зменшення кількості свинцю в автомобільних викидах.

рівень злочинності прямує за кількістю свинцю у автомобільних викидах, із запізненням у 20 років

Звичайно, це можна пояснювати простою кореляцією, однак не у цьому випадку. Додаткові дослідження і контрольні перевірки показали, що з великою ймовірністю саме свинець був причиною збільшення злочинності.
Деталі можете прочитати у дуже цікавій статті видання Mother Jones

Якщо коротко - свинець, що потрапляє через повітря до організму дітей, шкодить у два дуже небезпечних способи: зменшує інтелект (пригноблюється зростання маси мозку), та негативно впливає на центри прийняття рішень, що працюють як обмежувачі та запобіжники. Відповідно, в результаті діти під впливом свинцю виростають у агресивних, неконтрольованих дорослих із зменшеним рівнем інтелекту, а звідси і збільшення кількості злочинів у популяції.

Бензиновий свинець може пояснити 90% зростання (а потім і падіння) злочинності за 50 останніх років 20-го сторіччя. Це підтверджується даними на рівні різних країн, їх областей, міст і навіть окремих кварталів.

Оцінка статті на цей момент: +3/-0
Читати Не читати Коментувати
 
 

Коментарі 7

Для того, щоб писати свої коментарі, залогіньтесь! Якщо ви не маєте логіну, тоді спочатку зареєструйтесь, щоб його отримати!

>> У випадку збільшення рівня злочинності такою молекулою є Pb(CH2CH3)4.
З чого зроблений такий висновок? Це нелогічно.

Читайте статтю за посиланням, там все детально розписано

Можна прийняти як "версію". Тобто, маючи собі наявну (й запропоновану тут, зокрема,) інформацію поставився б до цих резонів з певним сумнівом. Справа, зокрема, у тім, що свинець трапляється (чи траплявся, або ще й "буде траплятися") далеко не тільки у етилованому бензині. Що згадалося (окрім давнього Риму) - в Іспанії, наприклад, широко застосовувалися свинцеві труби у водогонах (житлових будівель; http://www.ehu.es/sem/macla_pdf/macla16/Macla16_158.pdf), окрім того, досі повно довкола свинцевих фарб, про що також згадують коментатори під "джерелом" ( є свідчення що у тих же USA то є ціла проблема - стіни, пофарбовані, навіть із середини, свинцевими фарбами; або старі меблі із свинцевими фарбами; "професійно" ті ж свинцеві фарби у малярів). Тобто, свинцевих чинників мало б бути "дещо більше".
Врешті, все упирається в те, наскільки ретельно зібрано всю ту статистику (перевіряти це - фахівцям :-) ) - за умови певності (достатньої точності й кількості) даних кореляція із "майже 100%" ймовірності стає "причиною-наслідком" (є, скажімо, досить точні дані і присутній "потрібний" лаг - закономірність діє).

Нда... скотились тексти... в повну какашку
post hoc ergo propter hoc!

Мда, цікаво чому так розірвало частину коментаторів від цієї новини?

Хтось із критиків читав оригінал у MotherJones за лінком? Про те, що ця гіпотеза підтверджується величезною купою даних, як по кореляції вмісту свинця із злочинністю, так і новими дослідженням по впливу дії свинця на мозок?

До речі, за відгуками ця стаття визнана у США одним із найкращих розслідувальних матеріалів за січень.

Тому мені дуже цікаво, що ж викликало таку реакцію у частини наших читачів. Невдалий переказ?

Цей коментар вилучено автором.