Американські вчені встановили кореляцію між "фракінгом" та землетрусами

Оцінка статті на цей момент: +0/-0
Читати Не читати Коментувати
  • 3733 Перегляди
  • 2 Коментарі
  • 06/10/2012Дата публікації

Нещодавня стаття (посилання) від Кліфа Фронліча з інституту геофізики університету Техасу, встановлює зв'язок між збільшенням землетрусів та місцями проведення "фракінгу", процедури гідро-розриву пластів породи, яка застосовується для видобутку сланцевого газу.

Вивчалися місця видобутку газу в місцевості Барнет Шейл, Техас.
Якщо бути більш точним, землетруси викликані не фракінгом як таким, а наступною процедурою закачування відпрацьованої води у свердловини, з яких видобувають газ.

За припущенням геофізиків, власне таке закачування може викликати землетруси, через те що воно відбувається на більшій глибині ніж фракінг. Це глибина, на якій найчастіше виникають землетруси.

Землетруси можуть продовжуватися протягом декількох місяців, навіть після того, коли процес закачування вже припинився.

Це не перша робота, заснована на даних із місць видобутку сланцевого газу та нафти у США, в якій вказано на кореляцію між фракінгом та землетрусами.

Жовті квадрати - місця видобутку, червоні кола - землетруси

Оцінка статті на цей момент: +0/-0
Читати Не читати Коментувати
 
 

Коментарі 2

Для того, щоб писати свої коментарі, залогіньтесь! Якщо ви не маєте логіну, тоді спочатку зареєструйтесь, щоб його отримати!

Виходячи з валу "антисланцевих" публікацій в українських медіа можна зробити висновок, що існує лише 2 надійних і екологічно чистих засоби видобутку енергії - це закупівля російського газу і закупівля російського ядерного пального )))

І що автори розуміють під "землетрусами"? Наскільки вони руйнівні? Чи, може, фіксуються лише приладами?