Хто спостерігає і записує ваші кроки в Інтернеті? Подивіться самі!

Оцінка статті на цей момент: +6/-0
Читати Не читати Коментувати
  • 17686 Перегляди
  • 10 Коментарі
  • 27/06/2012Дата публікації

50 мільярдів доларів на рік - такої суми в цьому році досягнув ринок збору маркетингової інформації про користувачів інтернету. Ринок стрімко зростає, на ньому з'являється багато гравців - від невеликих інформаційних брокерів, до потужних інтернет-компанії на кшталт Google чи Facebook, для яких збір інформації про користувачів - частина бізнесу.

Mozilla Fundation (розробники Firefox) розробила спеціальний додаток до цього браузера під назвою Collusion, який дозволяє подивитися, хто слідкує за вами в Інтернеті (його можна отримати тут).

Після активації цього додатку, вам залишається лише працювати в мережі, а через деякий час подивитися на результат - головне підібрати вчасно щелепу з підлоги, від побаченого. (На всі малюнки можна клікати, щоб отримати велике зображення)

Якщо ви не вживаєте жодних заходів (як це робить більшість користувачів - наприклад, якщо ви дозволяєте так звані cookies від третіх сторін ), то сайти-брокери інформації можуть дізнатися про більшість сайтів, на які ви ходили сьогодні. З такої щоденної інформації вони здатні створити складні профілі користувачів, включно з їх уподобаннями та звичками.

Приклад - один із скромних брокерів інформації, сайт "Ядро.ру" - напряму знає про те що ви ходили на кожен з сайтів, до якого під"єднаний на ілюстрації нижче (УП, Корреспондент, ТСН, Уніан тощо), і при тому знає у якій послідовності це відбувалося, і скільки приблизно часу займало. Свої coockie він, скоріше за все, додає за допомогою реклами, що крутиться на цих сайтах.

Один із брокерів інформації, сайт "Ядро.ру"

 

 

ЖЖ допомагає збирати і передавати інформацію про своїх користувачів для дуже багатьох брокерів:

 

 

Наш сайт передає інформацію про користувачів, які заходять, на сайт Twitter, Facebook та Youtube (через кнопки цих сервісів, що є у нас на сайті, та вбудоване відео)

 

 

Зрештою, сайт який знає про нас чи не найбільше(окрім можливо Google), це Facebook:

Оцінка статті на цей момент: +6/-0
Читати Не читати Коментувати
 
 

Коментарі 10

Для того, щоб писати свої коментарі, залогіньтесь! Якщо ви не маєте логіну, тоді спочатку зареєструйтесь, щоб його отримати!

Цікаво, на скільки це законно? Це ж можна вважати шпигунством.

Здається лише в Євросоюзі є відповідне законодавство, що захищає споживача у таких випадках. А взагалі то такий збір профілів відбувається дуже давно, просто в останні роки почалося дуже швидке зростання ринку.

Це роблять найголовніші та найбагатші корпорації планети, а значить це законно.

Це цілком законно, читайте угоди з користувачами свого прграмного забезпечення, яке ви клікаєте не читаючи... Але я не бачу проблеми до тих пір, поки це використовується гігантами з гарними іменами типу Гугл і їх associates. Про це я вчив в інституті ще в 2005-му.

А до чого тут ПЗ? Тут просто сайти, які передають інформацію про мене іншим сайтам, без мого дозволу. Наприклад, сайт ТСН, там жодних угод не має, але Фейсбук знає все, що я там читав.

хороша штука, але не дуже зручна для пересічного користувача

Як цього не допустити? Чи ми приречені?:)

Для початку, потрібно відключити cookie від третіх сайтів в налаштуваннях вашого браузера - це суттєво зменшить можливості вас відстежити

Цей коментар вилучено модератором.