Програма дій для тих, хто збирається розвивати українське мовне середовище

Оцінка статті на цей момент: +8/-0
Читати Не читати Коментувати
  • 8937 Перегляди
  • 2 Коментарі
  • 24/05/2012Дата публікації

Ми підтримуємо ці принципи вже декілька років. Незалежно від того, чи приймуть депутати чужими картками закон про "приховану двомовність", ми закликаємо всіх приєднуватися до цієї програми!

Одне лише виконання пункту №2, не переходити "із ввічливості" на російську, може радикально змінити мовне середовище. Тож вперед, до дії!

1) Перше, і найголовніше: спілкуйтесь українською за будь якої можливості, і робіть це із задоволенням! Створюйте якісний, цікавий україномовний продукт. У власних текстах, виступах, у перекладах, у спілкуванні, у всьому - наприклад, "кожного разу, коли ви розмовляєте з іншою людиною / в громадському місці українською, ви закладаєте таку собі цеглинку в розвиток сучасної української культури і змушуєте інших людей задуматись над таким самим внеском."

2) Навчіться не переходити з української мови, навіть якщо ваш спів-бесідник говорить російською. Подібна ввічливість - хибна. Серед іншого, цим ви позбавляєте його можливості навчитися правильно розмовляти українською. Одне лише дотримання такого правила дуже сильно вплине на мовне середовище, в якому ми живемо.

3) Не сподівайтеся на державні органи. Вимагайте дотримання свого права на рідну мову найсильнішим методом - економічним. Підтримуйте якісний український кіно-дубляж квитками на такі фільми, пожертвами для аматорських студій дубляжу. Підтримуйте україномовні газети, журнали, книги гривнею!

4) Вчіть англійську мову, і використовуйте англомовні джерела в першу чергу. Російські джерела - вторинні по відношенню до англомовних, і пропонують в сотні разів менше оригінальної інформації.

Усі матеріали з тегом "мова", серед яких є дуже багато чудових статей

Оцінка статті на цей момент: +8/-0
Читати Не читати Коментувати
 
 

Коментарі 2

Для того, щоб писати свої коментарі, залогіньтесь! Якщо ви не маєте логіну, тоді спочатку зареєструйтесь, щоб його отримати!

Я б ще добавив:
1. Не дивіться телевізійні продукти, а навіть канали які в переважній більшості "крутять" російськомовний продукт
2. Не купляйте газети, журнали видані російською мовою

Пункт 1 майже означає відмову від телебачення, але воно того варте! Зараз телевізор перетворився на дибілятор і його сміло можна, а навіть потрібно уникати.

Щодо пункту 2. Захоплююсь фотографією, автомобілями, мотоциклами. Немає в Україні ні одного журналу виданого українською мовою з фокусом на ці теми. Відмовився від друкованих і перейшов на англомовні сайти.

Для мене написане очевидно, але все одного важливо перечитувати. Можливо ідеалу не тре і намагатися досягнути , але концепція правильна.