Зміна клімату: найгірші сценарії невідворотні?

Оцінка статті на цей момент: +1/-0
Читати Не читати Коментувати
  • 7386 Перегляди
  • 7 Коментарі
  • 23/05/2012Дата публікації

Таку інформацію нещодавно оприлюднили декілька авторів знаменитого прогнозу 40-річної давності "Межі для зростання". Нагадаємо, що прогноз був зроблений на основі комп'ютерної моделі World3 розробленої в МІТ.

Йорген Рендерс, один з учасників моделювання, нещодавно випустив книгу - з аргументами на користь того, що в другій половині 21 сторіччя людство потрапить в стан, який найкраще назвати "апокаліпсис", внаслідок впливу глобальної кліматичної катастрофи, яку ми не змогли вчасно зупинити.

За словами Деніса Мідовза, почесного професора університету Нью-Гемпшир, який очолював у свій час команду, що розробила World3 в Массачусетському Технологічному, а потім брав участь у перегляді моделі в 1994 та 2004 роках, людство втратило шанс запобігти найгіршим сценаріям.

Оригінальний прогноз дав декілька сценаріїв, в частині з них люди мали змогу контролювати виробництво та народжуваність щоб залишатися в межах тих ресурсів, що є на планеті. Мідовз стверджує, що за останніми розрахунками ми знаходимося поза межами досяжності цих м'яких сценаріїв, тому що вчасно не відреагували на загрозу.

Зверніть увагу, що для всіх показників крім індустріальної продуктивності, реальні дані (фіолетові точки) останні 3 десятиріччя рухаються по траєкторіям найгіршого сценарію (зелені криві)

За переконанням Мідовза, колапс тепер невідворотній, однак його точну форму передбачити майже неможливо, і вона буде відрізнятися для різних країн. Однак що буде спільним - це дія трьох факторів: зміни в кліматі, обмеження ресурсів і соціо-економічна нерівність.

Наприклад, з якогось моменту через падіння виробництва багаті прошарки не зможуть отримувати більше, і будуть використовувати свою владу щоб компенсувати це за рахунок бідних. У зв'язку із цим, революційні та соціо-економічні рухи такі як "Арабська весна" або "Occupy Wall Street" будуть дуже поширеними, так само як і їх придушення.

Мідовз заявляє, що вже більше не витрачає свій час для того щоб переконати і попередити, натомість він працює над тим, як окремі міста або спільноти зможуть краще виживати в умовах, які настануть через декілька десятиріч.

Scientific American

Оцінка статті на цей момент: +1/-0
Читати Не читати Коментувати
 
 

Коментарі 7

Для того, щоб писати свої коментарі, залогіньтесь! Якщо ви не маєте логіну, тоді спочатку зареєструйтесь, щоб його отримати!

Фігня це все. Сто років тому лякав Мальтус, тепер лякає Мідовз. Горизонт прогнозування на 88 років - це абстракція, тут на 18 років неможливо нічого спрогнозувати. А через 88 років "або емір помре, або ішак".

Точно-точно. На додаток раджу читачам глянути оцей ТЕД виступ http://www.ted.com/talks/peter_diamandis_abundance_is_our_future.html

Соррі, Мальтус лякав двісті років тому.

А с учётом того, что этих товарищей поймали на фальсификации данных, то им веры мало.

Я подивився про цю модель у вікіпедії. http://en.wikipedia.org/wiki/World3 І наскільки зрозумів, пафосу там було значно більше, ніж реальних результатів. І схоже, що ці апокаліптичні прогнози - це банальна спроба підігнати реальність під модель, мовляв, людство зарулило не туди, і тепер все полетить шкереберть.

!!! НАФТА ВИЧЕРПУЄТЬСЯ - ОСЬ ШО НАЙГИРШЕ !!!
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=VOMWzjrRiBg
ТАКОЖ РАДЖУ ПОДИВИТИСЬ ‹ A Crude Awakening: The Oil Crash › , НЕВІГЛАСИ .