Сонячний реактор використовує енергію зірки для виробництва палива

Оцінка статті на цей момент: +1/-0
Читати Не читати Коментувати
  • 1890 Перегляди
  • 0 Коментарі
  • 05/04/2012Дата публікації

Інженери та науковці вже достатньо довгий час намагаються розробити екологічно чистий та економічно вигідний спосіб отримувати водень, якого досить багато в атмосфері Землі, і який згоряє із виділенням тепла та води.

Аспірант з університету Делавар Ерік Коепф зміг зібрати усі необхідні сучасні технології в одному пристрої - сонячному реакторі, який працює на окисі цинку.

На фото видно, що реактор виглядає як циліндр - по колу розташована система пневмоподачі окисі цинку.

У центрі циліндру є спеціальна термічно ізольована порожнина, яка зроблена з надстійкої кераміки, одна сторона якої закрита кварцяним склом. Концентроване сонячне світло нагріває через скло пил окису цинку, який подається в робочу зону реактора.

За температури в 1650 C окис цинку розпадається на чистий цинк та кисень; цинк у свою чергу є дуже активною речовиною, яка під час реакції з водою дає знов таки, окис цинку і водень.

Сучасна електроніка слідкує за кожним параметром вказаних процесів.

Наразі, реактор проходить польові випробовування в Технологічному інституті Цюріха, Швейцарія. Про показники потужності - скільки водню може створювати реактор за годину, поки що не відомо.

Оцінка статті на цей момент: +1/-0
Читати Не читати Коментувати
 
 

Коментарі 0

Для того, щоб писати свої коментарі, залогіньтесь! Якщо ви не маєте логіну, тоді спочатку зареєструйтесь, щоб його отримати!