Станіслав Лем радісно посміхається з небес - змальована ним "розумна хмара" з мільйонів мікро-машин має шанси стати реальністю

Оцінка статті на цей момент: +1/-0
Читати Не читати Коментувати
  • 1522 Перегляди
  • 0 Коментарі
  • 04/04/2012Дата публікації

Дослідники МІТ зробили перший крок для того, щоб антиутопія Лема стала реальністю: відбулася демонстрація прототипу "розумного піску". Уявіть собі купу такого матеріалу, який згідно заданого алгоритму сам збирається в будь-яку просторову форму.

Поки що є готовий алгоритм, але власне частинки цього піску скоріше схожі на камінці - це кубики з стороною в 1 см, в кожному з яких знаходиться простий мікропроцесор, що керує магнітами на кожній з 6 сторін. Кубики здатні обмінюватися повідомленнями, і орієнтуватися в просторі. Відповідно, згідно алгоритму вони можуть "самозбиратися" у ту чи іншу форму, коли приєднуються або від'єднуються від сусідів. Поки алгоритм діє за рецептом скульптора - заяві кубики відпадають від загального колективу, і залишаються лише потрібні. В майбутньому, заплановано що вони будуть додаватися один до одного.

Дослідники будуть намагатися зменшити розмір, у тому числі за рахунок заміни магнітного зчеплення на електростатичне. Деталі про алгоритм і прототипи читайте тут: http://web.mit.edu/newsoffice/2012/smart-robotic-sand-0402.html

перший прототип "розумного піску"

Оцінка статті на цей момент: +1/-0
Читати Не читати Коментувати
 
 

Коментарі 0

Для того, щоб писати свої коментарі, залогіньтесь! Якщо ви не маєте логіну, тоді спочатку зареєструйтесь, щоб його отримати!