Сюрприз, сюрприз! Зрештою після 30 років виявилося, що Річард Столмен повністю має рацію

Оцінка статті на цей момент: +3/-0
Читати Не читати Коментувати
  • 3391 Перегляди
  • 3 Коментарі
  • 03/01/2012Дата публікації

Більшість людей ніколи не сприймали серйозно цього дивакуватого засновника руху за вільне програмове забезпечення (FSF). Борода, манера вдягатися, загалом зовнішній вигляд, його радикальність та принциповість, що межує з хворобою, допомагали відносно легко списувати його в розряд фріків, фанатиків, людей з параноїдальними уявленнями про світ.

Проте, в останній рік навіть люди із значно більш консервативними поглядами починають переконуватися - все що казав Столмен стосовно важливості вільних програм - все виявилося вірним.

Виявилося, що заклики FSF використовувати вільне ПЗ як спосіб боротися з контролем та спостереженням з боку влади, є наразі як ніколи актуальними.

Лише декілька прикмет часу, що доводять - Столмен не параноїк, а пророк, що передбачив розвиток подій за тридцять років до того, як вони відбулися:

- Обама в кінці 2011 року підписує закон, згідно якого будь хто оглошений "терористом" може бути ув'язнений без суду та слідства на довільний строк
- На порозі прийняття в Конгресі США знаходиться закон під назвою SOPA, який дозволить цензурувати та закривати будь які сайти, - без пояснень і розслідувань - під приводом що частина контенту порушує авторські права
- Головні лобісти закону - асоціація кіновиробників Америки MPAA - з гордістю заявляє, що якщо Китай та Сирія можуть контролювати інтернет, то так само це вдасться впровадити і в США (та усьому світі)

Столмен правий ще й тому, що на відміну від старих репресивних режимів з їх потребою у спецслужбах чималого розміру, новим потрібно контролювати лише програмове забезпечення на наших пристроях, для того щоб знати про кожний крок своїх громадян.

Так що чим більше людей будуть підтримувати ідеї та руху за вільне програмне забезпечення,тим більше шансів що ми будемо знати, що відбувається з комп'ютерами, які визначають усі процеси у нашому житті. Без цього люди ніколи вже не будуть по справжньому вільними.

Оцінка статті на цей момент: +3/-0
Читати Не читати Коментувати
 
 

Коментарі 3

Для того, щоб писати свої коментарі, залогіньтесь! Якщо ви не маєте логіну, тоді спочатку зареєструйтесь, щоб його отримати!

Честно, не понял как свободное программное обеспечение поможет в борьбе с контролем ФБ или подобных ресурсов? Если, конечною у вас сайт для себя и вашего узкого круга, понятно. Но ведь идея Интернета в глобальности!

Кілька зауважень. 1. Підписаний Обамою химерний закон має стосунки до Ірану та внутрішньоамериканських тьорок з арештами/неарештами американців, яких підозрюють у тероризмі (самі американці ще не розібралися, шоетобило), і не має жодного відношення до захисту авторських прав. 2. SOPA багато хоче, але ніхто їй цього не дасть. 3. Завдяки андроїду ситуація з вільним відкритим ПЗ набагато краща, ніж, скажімо, років 5 назад (а з виходом Icecream Sandwitch стане ще кращою - однакова ОС для смартфонів та планшетів означає, що її цілком можна буде використовувати, наприклад, на "мережевих"ПК з ARM-процесорами). 4. 90% народу абсолютно пофіг, що за ними хтось може стежити - вони цілком добровільно викладають на Фейсбук такі подробиці приватного життя, які жодним шпигунським програмам від спецслужб і не снилися.