У Львові встановили меморіальну дошку Людвігу фон Мізесу. На пожертви добровольців

Оцінка статті на цей момент: +4/-0
Читати Не читати Коментувати
  • 5042 Перегляди
  • 3 Коментарі
  • 04/10/2011Дата публікації

Людвіг фон Мізес — австрійський економіст, основоположник неолібералізму, засновник новоавстрійської школи економіки, народився у Львові, помер у Нью-Йорку в 1973 році.

Глибокий аналіз культури ринкових відносин від Мізеса став основою класичного ліберального підходу в політичній економії та теорії правової держави.

Фон Мізес народився 29 вересня 1881 р. в будинку № 13 по вулиці Гнатюка (на той час пол. ul. Jagiellonska) у Львові. Пізніше навчався у Віденському університеті, де (у 27 років) здобув докторський науковий ступінь.

Його перша наукова праця «Теорія грошей та кредиту» (1912) принесла автору європейську популярність. У 1909—1934 Людвіг фон Мізес — економічний радник, пізніше головний економічний радник Австрійської торгівельної палати. Вчений — один з тих, хто врятував Австрію від гіперінфляції на початку 20-х років ХХ століття, створив Інститут досліджень економічних циклів, директором якого призначив Фрідріха Хайєка — свого колишнього учня, майбутнього лауреата Нобелівської премії (відзначена праця присвячена теорії комерційного циклу Мізеса).

Кошти на дошку та необхідні дозволи зібрала спільнота сайту "Австрійська економічна школа українською"

Оцінка статті на цей момент: +4/-0
Читати Не читати Коментувати
 
 

Коментарі 3

Для того, щоб писати свої коментарі, залогіньтесь! Якщо ви не маєте логіну, тоді спочатку зареєструйтесь, щоб його отримати!

А во времена гетмана Скоропадского работал в Минфине, открывал отделение национального банка Украины в Одессе.

Цікава інфа, ніколи про таке не чув. Де можна більше прочитати?