Amazon Fire - ще один крок у напрямку, коли звичний нам Інтернет щезне?

Оцінка статті на цей момент: +2/-0
Читати Не читати Коментувати
  • 3115 Перегляди
  • 4 Коментарі
  • 30/09/2011Дата публікації

Нещодавний голосний анонс дешевого планшета Fire від Amazon відкрив новий етап у перетворенні вільного Інтернету, в якому було можливо усе (у тому числі і соціальні мережі, і "комп'ютерні хмари" - які його зараз знищують), на приватну мережу(або мережі) по збору інформації про споживачів товарів та послуг.

Лідером такого напрямку руху є Фейсбук - сервіс, де головний товар - це його користувачі (тобто ми, точніше, інформація про нашу поведінку), а клієнтами - великі маркетингові компанії. Останні кроки найбільшої соц-мережі показують, що Фейсбук бажає знати все про будь-які ваші активності в мережі (тут приклад інформації на пересічного користувача з Фейсбуку, 800 сторінок даних,- за європейськими законами соцмережа зобов'язана надати їх людині у відповідь на запит ), і не лише знати про нашу поведінку, але інтегрувати максимально усі такі сервіси безпосередньо у Фейсбук, тобто практично замінити собою Інтернет. Звичайно, можна відмовитися від Фейсбуку - однак є ризик, що тоді вас просто ніхто не помітить.

Іншою компанією, яка сприяє перетворенню Інтернету на маленькі відгорожені зони, а потім виcтупає посередником у продажі доступу до цих зон за допомогою своїх пристроїв, є компанія Apple.

Однак відтепер ініціативу перехопив Amason Fire, точніше, броузер Silk, що встановлений на цьому пристрої. Вся важка робота по збору веб-сторінок докупи відбувається на серверних фермах Амазону, "віртуальній хмарі" S2, і лише потім результат у готовому вигляді відтворюється у Silk, який таким чином працює як спрощений переглядач сторінок.

Все це означає що Амазон буде перехоплювати та контролювати кожну дію, яку виконуватиме користувач Kindle Fire: кожна переглянути сторінка, кожен лінк, кожна реклама яку людина буде бачити - все це буде під наглядом Амазону. Навіть Фейсбук з його новою Timeline просто нервово відпочиває.

Амазон, як великий продавець, отримає такими чином найдоржчу для будь-якого великого продавця інформацію - магазини, в яких їх потенційні клієнти купують товар, і ціни, за якими вони це роблять - і вся ця інформація дістаєтсья практично безкоштовно.

Не виключено, що час звичного нам вільного Інтернету, де можливі були будь які іновації та де подібний моніторинг був значно у менших масштабах, де існує безліч дрібних сайтів де невеликі стартапи могли стати новими Google, Facebook, Twitter або тим самим Amazon - добігає кінця.

Оцінка статті на цей момент: +2/-0
Читати Не читати Коментувати
 
 

Коментарі 4

Для того, щоб писати свої коментарі, залогіньтесь! Якщо ви не маєте логіну, тоді спочатку зареєструйтесь, щоб його отримати!

Всі знають чудовий браузер Opera Mini, але ніхто не підіймає галасу через те що він теж використовує клієнт-серверну архітектуру для стиснення веб-сторінок.

Хвилює більше те, що технічні пристрої мають чітку корпоративну прив’язку, і втрачають свою універсальність(тобто я не купую планшет з яким буду робити що завгодно, а купую сервіси Amazon)

Так, втрата універсальності - це головне. Але мені здається що і кількість користувачів Fire буде більшою, ніж кількість користувачів Опера Міні. Плюс, Опера все-таки не продавець товарів.

у Фейсбуці є частка росіян (у власниках), а одже ФСБ має всю інформацію з фейсбука. Навряд чи Амазон стане популярніше ніж фейсбук (чи навіть Вконтакті)..

Я гадаю, бити на сполох в цій ситуації не варто. Якщо народ зробив джейлбрейк для Айфона, то з Андроїдом впорається й поготів. Знову ж таки, ніхто (наскільки я зрозумів) не прив"язує Кіндл Файр виключно до браузера Сілк - ніхто не заважає поставити інший.

Що ж до Амазона, то обвал ціни на планшет до 199 баксів - це революція. І не лише в Амазоні - у п"ятницю в мережі гіпермаркетів Best Buy з"явився планшет HTC Flyer, який подешевшав на 200 баксів - до 299 доларів. http://pr.bby.com/phoenix.zhtml?c=244152&p=irol-newsArticle&ID=1611928&highlight=
А там є 2 камери, блутус, 3G, GPS, дуже прикольний стилус для малювання і т.д. Це шарова ціна за такий пристрій.