Будьте обережні. Будьте дуже обережні, працюючи з Фейсбуком

Оцінка статті на цей момент: +2/-0
Читати Не читати Коментувати
  • 11848 Перегляди
  • 6 Коментарі
  • 27/09/2011Дата публікації

Оновлення в програмовому забезпеченні найбільшої соціальної мережі, що відбулися на минулому тижні, значно посилюють ризики витоку небажаної для вас інформації.

Фейсбук швидко рухається в напрямку, коли настане момент, що вся ваша активність - за замовчуванням - буде у вашій стрічці - всі статті що ви переглядаєте, всі пісні, що ви слухаєте, тощо. Для цього навіть не потрібно буде тиснути на кнопку "Подобається", як це є тепер.

Прототипом такої поведінки є наприклад, "соціальні аплікації" від WaPo та Guardian, або багатьох інших сайтів (перевірте список у ваших налаштуваннях у FB, зауважте ті, що мають доступ до вашої "стіни" та стрічки). Інколи, подібна поведінка Фейсбуку є дуже небажаною - ви далеко не завжди хочете, щоб вся ваша активність була публічною, вже не говорячи про те, що в сервісі збільшиться кількість "шуму". (До того ж, ваша стрічка віднедавна доступна не лише друзям, але й "передплатникам" - яких почасти ви навіть не знаєте. )

Карикатура: Нью-Йоркер

Що можна зробити, для того щоб запобігти такому сценарію?

Просто відлогінюватися кожен раз з Фейсбуку не допоможе. Як з'ясував автор цієї статті, навіть після того як ви відлогінетеся з Фейсбуку, у вашому броузері залишаєтся інформація, яка ідентифікує вас на цьому сервісі (в так званих "куках") А далі, коли ви заходите на будь який сайт, де є хоча б кнопка "Подобається", Фейсбук може відслідкувати вашу активність.

Єдиним виходом (крм того, щоб припинити користуватися Фейсбуком) є або постійно витирати всі "кукіси", або тримати на комп'ютері ще один броузер, в якому не робити нічого, окрім як використовувати цю соціальну мережу.

Оцінка статті на цей момент: +2/-0
Читати Не читати Коментувати
 
 

Коментарі 6

Для того, щоб писати свої коментарі, залогіньтесь! Якщо ви не маєте логіну, тоді спочатку зареєструйтесь, щоб його отримати!

Мляцький фашизм. Я відчував, що ця ідея "альтернативного інтернету" олсо ноун ез Фейсбук добром не закінчиться, а сам принцип "подєлісь мислішкою своєй" рано чи пізно закінчується тим, що хтось твою поведінку починає монетизувати. Я із жахом думаю про те, що може з цього всього зробити Гугл.

в контакте та ЖЖ, теж все це буде... це глобальний ковпак. справа лише в тому куди поступає інфа про вас - до ФСБ або до ЦРУ..

Цей коментар вилучено модератором.

Прожки, які будуть автоматично чистити куки, дуже швидко напишуться =)

patriotVIII, куки чистити нескладно, але скільки хом"ячків будуть цим заморочуватися? Я впевнений, що якщо цю "підглядалку" не підберуть, ми ще почуємо багато історій про статечних людей, членів палати лордів (С), які у вільний час заходили на порносайтєгі із кнопочкою "лайк". :-)