Breaking: дослідники з CERN стверджують, що виявили нейтрино, які летять швидше ніж світло у вакуумі

Оцінка статті на цей момент: +1/-0
Читати Не читати Коментувати
  • 3123 Перегляди
  • 6 Коментарі
  • 22/09/2011Дата публікації

Якщо це не помилка - а вчені заявляють що перепровірили результати багато разів, то наслідками може бути значна зміна наших наукових уявлень. Прийдеться переглядати більшість фізичних теорій 20-го сторіччя - від теорії відносності Ейнштейна до "стандартної моделі".

До того ж, цей фантастичний наразі результат може означати відновлення надії щодо можливості подорожів у часі, принаймні для авторів наукової фантастичної літератури.

Як повідомив REUTERS, міжнародний колектив учених заявив в четвер, 22 вересня, що результати 3-річного вимірювання руху нейтрино від лабораторії CERN в Женеві до найбільших в світі детекторів нейтрино в підземному дослідницькому комплексі у 120 км на південь від Риму показують, що нейтрино з тисяч експериментів долітали до детекторів на 60 наносекунд (0,00000006 секунд) швидше, ніж світло у вакуумі - швидкість останнього вважається космічною константою яка дорівнює 299 792 458 м/с.

Нейтрино - субатомна частинка з малою масою, що практично не взаємодіє з матерією з якої складається Всесвіт.

Не виключено, що цей результат помилковий та отриманий внаслідок якоїсь постійної похибки вимірів - вчені закликають їх перевірити. У випадку (малоймовірному) що вони не помилилися, сьогодні перед нами драматичним чином відкрилася повністю нова епоха в історії науки.

Оцінка статті на цей момент: +1/-0
Читати Не читати Коментувати
 
 

Коментарі 6

Для того, щоб писати свої коментарі, залогіньтесь! Якщо ви не маєте логіну, тоді спочатку зареєструйтесь, щоб його отримати!

оце їм нема куди гроші й час дівати.. й побудували ж для цього комплекс на 120 км..

Ви вважаєте, що наука не потрібна?

Вау, це фантастика. Якщо це не буде спростовано, то просто важко собі уявити які грандіозні зміни в науці нас чекають.

Але я все ще чекаю, чи знайдуть частинку Гіґса і чи виявлять суперсиметрію.

Поясніть, будь-ласка, для несильно ерудованих у фізиці: що таке частинка Гіґса і суперсиметрія?

Бозон Гіґса - остання частинка, існування якої передбачає найбільш визнана теорія частинок (Стандартна Модель), і яку досі не знайшли. Якщо не знайдуть на адронному колайдері, прийдеться щось змінювати у моделі

Суперсиметрія - теорія (наразі не підтверджена експериментально), про те що кожна частинка повинна мати свого близнюка, який відрізнятиметься лише значенням свого спіну.

Спін .... і так далі :)