WikiБудинок: надрукуй, виріж і побудуй

Оцінка статті на цей момент: +4/-0
Читати Не читати Коментувати
  • 3889 Перегляди
  • 3 Коментарі
  • 04/08/2011Дата публікації

Ще один приклад епохи персоналізованого цифрового виробництва, яка насувається. Це також очікуваний наслідок можливості колективного конструювання онлайн, за допомогою таких простих інструментів як Google Sketchup, та появи за останній час дешевих цифрових станків (CNC routers).

WikiБудинок буде поширюватися згідно ліцензії Creative Commons для кожного, хто захоче його використати або покращити. Перший зразок буде побудовано в Південній Кореї на дизайнерському бієналле Гванджу 2011.

Отже, WikiБудинок це конструктор житла з товстої фанери, і початково планується поширювати декілька типових проектів будинків. Їх можна модифікувати на свій смак в уже згаданій програмі Google Sketchup, і за допомогою додатку до неї згенерувати креслення для усіх необхідних деталей конструкції однією кнопкою. Креслення використовуються, для того щоб вирізати деталі із звичайної 18-мм фанери. Більшість з'єднань відбувається за допомогою геометричної конструкції деталей, без додаткових цвяхів або шурупів.

Нижче дивіться послідовність будівництва

Типові секції, з яких може складатися WikiБудинок

 

Креслення деталей

 

Початок процесу збірки

 

З'єднані гвинтами попарно вертикальні секції розташовують на відстані 60 см одна від одної, щоб забезпечити конструкційну міцність

 

Зашита листами фанери секція готова для ізоляції і проведення комунікацій

Оцінка статті на цей момент: +4/-0
Читати Не читати Коментувати
 
 

Коментарі 3

Для того, щоб писати свої коментарі, залогіньтесь! Якщо ви не маєте логіну, тоді спочатку зареєструйтесь, щоб його отримати!

Єдина річ, яка в мене викликає сумнів - це міцність, точніше, міцність, достатня для двох поверхів. Картинки з такими секціями є. Але яким чином забезпечується міцність? Плюс таке принципове питання, як зовнішнє оздоблення. Штукатурка не підійде однозначно. Залишаються "легкі" фасади типу сайдинга.

Ну, насправді 18 мм фанера дуже міцна. Так що будинки ці досить таки жорсткі. Можна чимось обробити щоб не боялося зовнішнього середовища.
Але ціна (особливо в наших умовах ) все одно буде завелика.

Коли я говорив про міцність, я мав на увазі виключно навантаження на перекриття другого поверха.
З ціною якраз проблем бути не повинно. По суті це той же самий каркасний будинок, тільки замісь каркасів із брусу - каркас із просторово орієнтованих фанерних деталей. Станки, які ріжуть по комп"ютерному кресленню, зараз в Україні є. Лист ОСБ - 20 баксів приблизно. Цікаво було б побачити розрахунки витрат фанери на секцію певної площі. Але на сайті, окрім ідеї, зараз більше нічого немає. Будєм подождать. :-)