В Ірані поліція жорстоко придушує спроби провести акції протесту

Оцінка статті на цей момент: +1/-0
Читати Не читати Коментувати
  • 2093 Перегляди
  • 3 Коментарі
  • 15/02/2011Дата публікації

Вчора, 14 лютого, в декількох великих містах Ірану до півночі продовжувалися акції протесту. Подекуди, між учасниками з одного боку, та поліцією і членами проурядових "народних дружин" Басидж відбувалися силові зіткнення.

Люди вийшли на вулицю формально на знак підтримки єгиптян, однак насправді крім гасел на цю тему звучали й інші. Наприклад, “Мубарак, Бен Алі, тепер вже час і для СаідАлі!" (керівник Ірану аятолла Алі Хаменеї)

Водночас, власне офіційні іранські особи намагаються подати події в Єгипті та Тунісі як повстання проти секулярних лідерів, і перемогу прихильників Ісламської держави.

Щонайменш одна людина загинула, і десятки постраждали від дій "органів правопорядку". За допомогою сльозоточивого газу, кийків та електрошокерів поліції вдалося втримати під своїм контролем усі демонстрації. Тим більше, що вони не були масовими - як подібні акції в Єгипті - за непрямими даними на вулиці міст вийшло по 20-30 тис. людей.

Між тим з 2009 року в Ірані дії сувора заборона на акції протесту, після того як спроба опозиції боротися на вулицях з фальсифікаціями на виборах провалилася. Крім того, офіційний Тегеран, крім того що намагається цензурувати соціальні мережі, також підготував та запустив у них хвилю фальшивих повідомлень та відео, які покликані залякати та дезорієнтувати учансиків акцій протесту.

Сутички з поліцією в Тегерані. Фото: АП

Оцінка статті на цей момент: +1/-0
Читати Не читати Коментувати
 
 

Коментарі 3

Для того, щоб писати свої коментарі, залогіньтесь! Якщо ви не маєте логіну, тоді спочатку зареєструйтесь, щоб його отримати!

Еще раз спрошу - и где раддостные комментарии Зикоры и его единомышленников? Где предвкушение конца режима мулл? Почему не видно привычного восторга?
Или это происки ЦРУ?

На жаль, іранцям буде набагато важче зкинути режим мулл, ніж єгиптянам мубарака (нмд). Тому особисто у мене великого оптимізму щодо Ірану немає, однак буду радий помилитися.

До речі, в 2009 ми детально висвітлювали події в Ірані, і оптимізму щодо успіху протестів тоді було значно більше: http://texty.org.ua/pg/video/editorial_1/read/1195