Інкубатор проектів на основі відкритих даних розпочав прийом заявок

Оцінка статті на цей момент: +1/-0
Читати Не читати Коментувати
  • 3645 Перегляди
  • 0 Коментарі
  • 13/01/2016Дата публікації

Громадська організація SocialBoost за підтримки Western NIS Enterprise Fund, компанії "Майкрософт Україна" та Уряду України оголосила про запуск "1991 Open Data Incubator" – першого в Україні некомерційного інкубатора ІТ-проектів на основі відкритих даних.

Мета проекту – трансформувати великі обсяги відкритих державних даних у ресурс для створення стартапів, що надають сервіси українським громадянам, компаніям і державним органам. Проект покликаний «оцифрувати» такі сектори економіки, як агробізнес, енергетику, інфраструктурні проекти, державні послуги для громадян і внутрішні аналітичні системи в державі, налагодивши взаємодію ІТ-розробників, громадських організацій та аналітичних центрів з органами державної влади.

"Основна складність, яка сьогодні стоїть на шляху розвитку цифрової України – створення екосистеми відкритих державних даних. Ми вже почали цей процес в 2014 році, створивши Національний портал відкритих даних data.gov.ua, і дуже сподіваємося на сприяння з боку держави у подальшому створенні дійсно потрібних цифрових сервісів. Мета нашого проекту – підвищити ефективність ключових секторів української економіки та державного управління, розробити анти-корупційні аналітичні системи і приділити максимум уваги проектам місцевого значення", - коментує Денис Гурський, засновник громадської організації SocialBoost, радник прем'єр-міністра з питань відкритих даних.

Ставши учасником інкубатора, стартап отримає можливість працювати над своїм проектом в офісі А-класу в центрі Києва, прямий контакт з українськими державними структурами всіх рівнів, безкоштовно пройти двомісячну інкубаційну програму, скористатися технологічною підтримкою програми Microsoft Bizspark, отримати доступ до кращих менторів, донорів і інвесторів, а також звернути на себе увагу українських і зарубіжних ЗМІ.

“Проекти, які підтримує Western NIS Enterprise Fund відповідають чітким критеріям, і першочергово орієнтовані на відчутні зміни для громадян. Ми віримо, що розроблені молодими креативними українцями ІТ-сервіси дадуть змогу підвищити ефективність та інноваційність державних структур, а також створити інструменти якісної взаємодії з громадянами. Використання відкритих даних повинно стати запорукою підвищення прозорості державних послуг”, - зазначає Ірина Озимок, керівник програми Місцевого економічного розвитку Western NIS Enterprise Fund.

Першими резидентами інкубатора стануть переможці конкурсу-хакатону, який відбудеться 6 лютого 2016 року в Києві. До участі у конкурсі від SocialBoost і "Майкрософт Україна" приймаються проекти, які хочуть побудувати стартап, що вирішує важливі проблеми українських громадян, бізнесу, державних органів з використанням відкритих державних та великих даних:

Електронні сервіси для агросектору, енергетики та інфраструктури;

Електронні державні послуги на основі державних реєстрів;

Аналітичні системи для міністерств, обладміністрацій і мерій;

Проекти Smart City для українських міст.

Ідеї проектів місцевого значення будуть розглядатися в першу чергу. Взяти участь у конкурсі можна заповнивши заявку на сайті www.1991.vc до 3 лютого 2016 включно.

Оцінка статті на цей момент: +1/-0
Читати Не читати Коментувати
 
 

Коментарі 0

Для того, щоб писати свої коментарі, залогіньтесь! Якщо ви не маєте логіну, тоді спочатку зареєструйтесь, щоб його отримати!