За принципом рою. Тактична настанова про те, як змінити світ

  • 24145 Перегляди
  • 0 Коментарі
  • 15/04/2013Дата публікації

Саме зараз, коли ви це читаєте, десь у світі розрізнена група активістів, які просто собі розважаються, дає такої прочуханки багатим, авторитетним організаціям, що в тих аж голова кругом іде. Багаті та потужні організації звикли жити за золотим правилом: «хто має гроші, той і встановлює правила». Нові способи організації не просто ламають старі правила – вони руйнують їх дощенту, залишаючи високопосадовців ковтати пилюку й дивуватися, як це банда бідних, розрізнених, дезорганізованих активістів може перемогти їхню багату й добре структуровану організацію.

Про автора. Рікард Фальквінге (Rickard Falkvinge) – шведський підприємець, фахівець з інформаційних технологій та політик. В грудні 2006 року Рік Фальквінге, обурений санкціями, які держава вживала проти піратського поширення інформації в інтернеті, оприлюднив на зареєстрованому ним сайті piratpartiet.se ("Піратська партія") маніфест про створення політичної партії, що захищатиме вільний обмін інформацією.

Заснована Фальквінге Піратська партія Швеції стала одним з найуспішніших політичних проектів сучасності. У 2006 році партія вперше взяла участь у виборах до шведського парламенту і набрала лише 0,63 відсотки. А вже через три роки, на виборах 2009 року до Європарламенту Піратська партія Швеції отримала 7,15% голосів, що дало їй одне депутатське крісло. Більше того, її підтримали 25% виборців молодше 30 років - дуже потужний результат.

Через п'ять років після заснування Піратської партії Фальквінге добровільно поступився місцем лідера, щоб присвятити більше часу просуванню ідей, які лягли в основу цього громадського руху. Книга "За принципом рою" - потужне джерело знань про те, як можна змінити світ за допомогою ідеї, на боці якої виступає розрізнена, але багаточисельна та креативна сукупність активістів і симпатиків.

*******

Оригінал тексту розміщений тутЗміст

 
 

Коментарі 0

Для того, щоб писати свої коментарі, залогіньтесь! Якщо ви не маєте логіну, тоді спочатку зареєструйтесь, щоб його отримати!