теги: datavis

Тролесфера. Як мережа російських тролів у Фейсбуці розганяє "зраду"

Оцінка статті на цей момент: +2/-0
Читати Не читати Коментувати
  • 6195 Перегляди
  • 1 Коментарі
  • 04/10/2016Дата публікації

У Фейсбуці існує мережа з близько 2 тисяч акаунтів , яка тісно переплетена з групами бойовика ДНР Степана Мазури. Останній довго видавав себе за патріота України. Це плетиво з публічних груп та користувачів, прикриваючись патріотичними слоганами, поширює заклики до перевороту та протестів.

Детальну історію з поясненнями, інфографікою та схемами читайте в нашому розслідуванні, яке базується на даних соціальних мереж.

Насправді виявлена мережа може бути більшою. Також зазначимо, що існує безліч інших мереж російських тролів, кожна з яких налаштована на свої «цільові аудиторії» в різних країнах світу.

Ми будували мережу на основі зв’язків між акаунтами у ФБ. Якщо ви знайшли себе у нашій візуалізації, це лише привід замислитися: хто ваші друзі у Фейсбуку і наскільки заражені тролями спільноти, в яких ви пишете.

Оцінка статті на цей момент: +2/-0
Читати Не читати Коментувати
 
 

Коментарі 1

Для того, щоб писати свої коментарі, залогіньтесь! Якщо ви не маєте логіну, тоді спочатку зареєструйтесь, щоб його отримати!

Вибачте, я довго не заходила, якось розійшлися дороги. А зараз побачила відео телевізійного репортажу за оцим матеріалом, який я зараз коментую. (http://texty.org.ua/d/fb-trolls/)
Я спеціально зайшла зі своїм тутешнім паролем, колись я співпрацювала з вашим сайтом, і досі не мала причини про це шкодувати. Але на жаль цей час настав.
Ви оббрехали ні в чому не повинну людину, мого знайомого художника з Полтави Петра Чайку. Виставили його тролем, в телерепортажі взагалі глядачі можуть прийняти його за іноземця, накрутили казна-чого.
Ваша методика НІКУДИ НЕ ГОДИТЬСЯ.
Петро Чайка - це справжнє ім'я та призвище художника-фотожабера, він свого часу зробив дуже багато фотожаб на Януковича, він підтримував Майдан так, як жоден автор по всьому інтернету! Його жаби були найпопулярнішими в мережі, коли це було "зручно", так?
Так, він зараз виступає проти Порошенка, і це ЙОГО ПРАВО - писати те, що він думає!
Ви проти свободи слова, що мішаєте бойовика терористів Мазуру-Жука з групою "Імпічмент Порошенку", яка стихійно склалася та була створена Петром після виборів президента, коли ми всі побачили (підкреслюю - всі, і ви теж!), що президентом обрано олігарха з підмоченою репутацією.
Після створення групи до Петра приходили співробітники СБУ, подивилися, хто він, як він живе (а живе він бідно!) і відстали. Залякати чи умовити його припинити робити жаби на Порошенка вони не змогли, Петро продовжив.
Так, він не стежить за порядком в групі, це його принципова позиція, таке його бачення свободи слова. Але на це він теж має повне право як адміністратор та власник групи, і він аж ніяк не заслуговує на те, щоб його примазували до шпигунів та ватникам та записували в "тролі"!
Ви якою мірою міряєте, такою і вам відміряно буде.
Оббрехали ні в чому неповинну людину, яка навіть до суду позватися на вас не може, тому що бідна та зневірена у нашому правосудді, завдяки саме тому, що корупція нікуди не ділася, та навіть збільшилася.
Ви захищаєте її, так виходить.
Бог вас сам знайде.
Він вам і суддя.