Вулиці незалежної України: навіть після двадцяти років "совок" продовжує домінувати у назвах (і в головах?)

Оцінка статті на цей момент: +7/-0
Читати Не читати Коментувати
  • 12386 Перегляди
  • 1 Коментарі
  • 10/06/2012Дата публікації

Декілька місяців тому Віктор Загреба, один із наших читачів підказав ідею цікавої інфографіки - скільки головних вулиць в Україні продовжують називатися підкреслено по-радянськи?

(Головну вулицю ми визначали за адресою, на якій знаходиться обраний орган влади - місцева рада)

Оновлено: повну інфографіку можна подивитися тут: http://texty.org.ua/pg/article/devrand/read/37123/20_rokiv_Nezalezhnosti_Lenin_vse_nijak_ne

Перед вами перші результати, незабаром ми зробимо карту, на якій буде показано територіальний розподіл таких назв. (При цьому ми визначали "нейтральні імена" - як такі, що отримали назву за часів СРСР, однак вона не пов'язані з радянською ідеологією; або ідеологічне навантаження якої сильно зменшилося з плином часу; )

Чи є такий розподіл віддзеркаленням того, що совок досі у нас в головах?

Наскільки щоденне оточення та великі шматки старої системи ( наприклад дошкільна та шкільна освіти, які відтворюють "совка" за допомогою ще тих методів виховання) змушують нас тупцювати на місці, замість того щоб рухатися вперед?

Перша група - назви пов'язані з Незалежністю, друга - совкові, третя - нейтральні. Клікніть на картинку, щоб побачити у більшому розмірі

Ми взяли назви з довідника по адміністративному устрою України з сайту Верховної Ради. За допомогою нього вдалося отримати імена близько 20 000 головних вулиць (з ~30 000 усіх нас. пунктів України)

Дані, які використані для наведених графіків можна побачити тут.

Оцінка статті на цей момент: +7/-0
Читати Не читати Коментувати
 
 

Коментарі 1

Для того, щоб писати свої коментарі, залогіньтесь! Якщо ви не маєте логіну, тоді спочатку зареєструйтесь, щоб його отримати!