Нові Крила Для Західної Цивілізації

Оцінка статті на цей момент: +2/-0
Читати Не читати Коментувати
  • 4499 Перегляди
  • 8 Коментарі
  • 22/03/2011Дата публікації

New wings for the Western Civilization

Слухаючи голос "луснувшого глечика" американського подкастера Адама Каррі, яким він блискавично закатує в асфальт еліту своєї цивілізації, читаючи в новинах з Європи, як налякана кризою і перевантажена ЄС деградує назад в націоналізм мені хочеться запитати: а яку таку альтернативу американській демократії, лібералізму і мультикультуралізму ви маєте? Listening to the crack pot Adam Curry who conspicuously "hits to the mouth" his country's elites; witnessing how the over expanded and fearful EU is jumping back to the nationalism and darkness of 1930th I have one simple question: what alternative you have instead of that american democracy, liberalism and multiculturalism?
Хтось на Текстах прокоментував про Вікі Leaks, мовляв цікаво спостерігати як завзято люди, що виросли на сливках вершках ліберальної цивілізації пирають її ногами у самий дих. Someone commented at The Texty about the WikiLеаks: this is amazing to witness how passionately those who have been rised on the cream of the milk of the liberal civilization are hitting it to get winded.
Доля тисячелітньої Western Civilization зараз вирішується в її нових проектах: в Прибалтиці, Польщі, Грузії у її нових зірках. Також в Сінгапурі, Японії, Індії, в східних країнах, які перебрали від цивілізації найкраще і стали її якщо не частинками то партнерами. Є сподівання в цивілізованому світі і на наслідки останніх арабських оксамитових революцій. США, Канада, Великобританія, Швеція, Норвегія роблять свою цивілізаційно справу, як робили її завжди - з періодичнами кризами очищення, але не відмовляючись від вже сталих цінностей. The future of the Western Civilization is rather in hands of its super nova projects: Baltic countries, Poland, Georgia. Also in Singapore, Japan, India, in those Asian countries that took from it the best and became if not part than stable friends and partners. There is some hope related to those uprising in Egypt, Tunisia. The USA, Canada, Sweden, Norway.... doing their job in the heart of the civilization - with all those self cleaning crisis, keeping on their democratic agenda.
Оцінка статті на цей момент: +2/-0
Читати Не читати Коментувати
 
 

Коментарі 8

Для того, щоб писати свої коментарі, залогіньтесь! Якщо ви не маєте логіну, тоді спочатку зареєструйтесь, щоб його отримати!

Вельми перепрошую, але сливки - то такі дрібні сливи, а зверху на молоці збираються вершки.

Вячеслав, дякую за влучне зауваження, зараз подивлюся чи я можу правити цей текст...

За подібною рефлексією на критику засад західної цивілізації, на мою думку, захований певний комплекс. І він нічого не має спільного з засадами західного лібералізму. За реакцією він ідентичний реагуванню правих радикалів на спробу проаналізувати діяльність УПА, наприклад... Чи схожий на реакцію комуністів критично підійти до здобутків СРСР.
А це каже мені про те, що західна модель - приречена. Хіба-що лібералізм встиг-таки створити здорову людину зі здоровою реакцією і здатністю до переосмислення сьогодення.
Західна модель вкрай потребує "розбору польотів", бо вона вже давно не є цивілізацією рівних можливостей. Звичайно, обговорення має бути на іншому рівні, ніж "жидомасони-лібєрасти" чи, за аналогією "бандєро-фашисти". Але проблеми є...
Системи завжди знищували самі себе, це ж природньо. До процесу змін треба віднестись позитивно і зміни будуть прогресом. Звичайно, якщо то не а-ля українські реформи "назад в ссср":) Але, опираючись змінам , західна модель зникне і суспільство повернеться назад, щоб засвоїти урок.
Я так думаю.

Факт виникненя Вікіліксу Джуліана Асанджа стверджує: надія є:)

Але відразу чути голоси "послідовних" чи то демократів чи то лібералів, які змагаються за "устоі общєства", розвішуючи на опонентів ярлики лівацтва чи анархізму чи ще якісь... Тим самим спричиняються до майбутньої поразки, а поразкою є регрес людства (тимчасовий, звичайно).

Нормально думаєте. Я відчуваю певний нестаток голосів, які б прямою мовою говорили про цінність Зах Цивілізації. От спробував собі написати.

Цінності сучасної демократії і Західної цивілізації не критикував ще тільки самий ледачий - це ж так модно, так просунуто - Ну як же, я бачу і критикую всю архаїчність цієї застарілої моделі - отже я існую!
Тим більше, коли за це тебе не підвішують за деякі місця чи щось ще більше. Завдяки цим самим "прогнилій дерьмократії" і західному лібералізму.

Але подібне вже було - може хтось ще пам'ятає, з чого починався Великий Жовтневий Соціалістичний Експеримент- з лібералізму,вольнодумствуючої інтелігенції,молодих вчених, розробляючих нові еконмічні і соціальні моделі,нового бачення суспільного блага та усяких там "Liberte, Egalite, Fraternite!", "Весь мир насилья мы разрушим ,,,".

А пам'ятаєте чим все скінчилося? Чи то пак, ще не скінчилося!
Мораль:
-На сучасному (підлітковому) етапі розвитку людства не варто повертати напрямок течії річок і корегувати природний хід розвитку. Хіба що коли потрібні операції по виправленню або усуненню очевидних патологій.І то,по-можливості дуже обережно і зважено.

Критика западной демократии )кроме причин, указанных Captain Nemo) основывается еще на простом недоразумении.
Человеку всегда представляется. что если он видит нечто, что ему не нравится, то это "не нравится" надо убрать и станет лучше.
Вот, например,в результате выборов к власти приходят демагоги. Вывод - свободные выборы устранить и демагоги приходить к власти перестанут.
Торговцы завышают цены. Вывод - цены надо устанавливать власти научно обоснованным путем, и они повышаться перестанут.
Есть миллион примеров того, как всем нечто представлялось рудиментом, который только мешает, а как убрали, поняли, что без него все рушится.
Это не значит, что рудимент убирать не надо. Надою Но естественным путем.
Западная демократия имеет ровно 1 преимущество перед всеми остальными способами организации. Она позволяет естественным путем себя изменять. И она естественным путем изменится. И меняется ежедневно. А то, что нам кажется ее недостатком, но не устраняется, видимо, нельзя устранить без гораздо больше несчастий.