Які шанси у Еда Стельмаха стати премєром України?

Оцінка статті на цей момент: +6/-0
Читати Не читати Коментувати
  • 6536 Перегляди
  • 13 Коментарі
  • 16/02/2011Дата публікації


В своєму радіокасті я нещодавно згадував про несподівану заяву премєра Альберти Еда Стельмаха про те, що він не буде виставляти свою кандидатуру на переобрання і взагалі, збирається пійти з політики в 2012-му році. Пійти з канадської політики, зрозуміло. А що, якщо помріяти і уявити, що відставному канадському премєру запропонували б роботу в Україні?

Що, якби як колись варягу Рюрику альбертійцю Еду запропонували переїхати з холодного Едмонтону в тонучий в розбраті еліт, але квітнучий навесні амбітний Київ, щоб привнести на ці вулиці трохи цивілізації? Якщо пан Едуард вирішив пійти з політики, то робота премєра призначеного президентом була б, власне, не зовсім політикою. Щось як другий шанс, як другий вимір, не несподіване завершення, а повернення до коренів на піку карєри... (намагаюся я аргументувати навіщо це Еду Стельмаху).

Чи "сработаєтся" премєр Стельмах з українськими міністрами? Найперше, це премєр обирає собі міністрів, а не навпаки. Подруге, варто запитати у литовців, як їм працювалося з американцем Валдасом Адамкусом, у естонців з американцем Томасом Хендріком, у грузин... Втім, українцями в складі імперії вже керували німці. Ну і знову ж, скандинави.

Переваги:
- неможливо уявити, щоб премєр ліберальної Альберти на призвисько "Надійний Едді" (Steady Eddy) був колись звинувачений в корупції
- Ед Стельмах з родини українських емігрантів, розмовляє українською мовою, знайомий з традиціями
- володіння міжнародною англійською і звязки колишнього премєра нафтової Альберти теж суттєва перевага

Можливі ускладнення:
- можливо російський режим знову стане в стійку. Але цього разу все буде з натягнутою усмішкою і дуже обережно. Ніяких відеоблогів на фоні військових кораблів - відповідь премєра варяга-правильною англійською буде дуже ясно почута в світі
- у Еда не дуже виходить подобатися великому бізнесу, що, схоже, є основною причиною його небажання переобиратися в 2012-му. В Альберті він був першим премєром за багато років, хто насмілився підняти нафтові роялтіс до світового рівня. Втім, скромний в побуті премєр-народник не така вже й вада для виборців України

Чи можливий такий вибір за нинішнього режиму пропоную винести за дужки. Цілком можливо, як і у полянських князів у "донецьких" не буде іншого реалістичного виходу. Власне, українці бачили цивілізаційний успіх на своїй землі лише одного разу - за володарювання варягів.

Оцінка статті на цей момент: +6/-0
Читати Не читати Коментувати
 
 

Коментарі 13

Для того, щоб писати свої коментарі, залогіньтесь! Якщо ви не маєте логіну, тоді спочатку зареєструйтесь, щоб його отримати!

неможливо уявити, щоб премєр ліберальної Альберти на призвисько "Надійний Едді" (Steady Eddy) був колись звинувачений в корупції - о, так, цього не може бути, бо цього не буде ніколи.
"Власне, українці бачили цивілізаційний успіх на своїй землі лише одного разу - за володарювання варягів" - здається, варязький кнут пам'ятає спина, якщо язик про говорить. Добре попрацювали варяги над рабами. Європоманія. Гірше тільки у москалів, які навіть свою міліцію в поліцію хочуть переіменувати. Сором який.

Конечно, кнут был варяжским. Свои - они добрые, у них рабов не было, кнута не было. А татары какие были замечательные!!!
Это все варяги напакостили.

Цікаві паралелі, звичайно :).

Боюсь, Упомянутый тут г-н Стельмах даже не поймет, что происходит, что делают его министры и почему все не так.

Ок, тоді він збере своїх міністрів на нараду і запитає, що вони роблять і чому все (?) не так, як він звик бачити. Якщо міністр буде нездатен відповісти, тоді він швидко знайде міністра, якого він зрозуміє.

Вспоминаю как в Шахтере в 1-й раз пришел иностранный тренер Бернд Шустер. Как писали в прессе, он все делал как привык. Стимулировал игроков. приглашал к себе домой, сплачивал и т.д. Но в команде была нормальная дедовщина - старшие командовали младшими, могли договориться сдать игру, например. Шустер не понимал, что происходит.
И тогда Ахметов поблагодарил его и нашел другого. Но в начале он поменял игроков. Пригласил полкоманды иностранцев. И у иностранного тренера стало получаться. Когда там украинский вратарь и защитник. остлаьные на замену выходят.
Кстати, тогда в дедовщине и организации сдачи игр обвиняли Воробья. Луческу его просто перестал ставить в состав и тот сам ушел. Румын, не немец какой-нибудь. Там ведь то же самое.

До речі, не так все і райдужно.
Що школа, що селекціонери, що функціонери... Там аж кишить "бившимі". Можливо тому, що п'яниці є першими тренерами дітей ми маємо відсутність українців в Прем'єр-Лізі?

Да разве я радуюсь или считаю нормальным замену наших исполнителей иностранцами? Я много дет болел за Металлист, сегодня это для меня чужая команда.
Просто у автора блога идеализированные представления, как по-моему, я и пытаюсь на примере пояснить это.

За нинішньої конституції він мав би бути президентом, щоб хоч щось зробити. Мав би винайняти по світу менеджерів на яких міг би опертися. Мав би проводити потужну інформаційну кампанію. Мав би заручитися підтримкою іноземних спецслужб для контролю над братніми і особистої безпеки. Мав би вирішити питання розміщення баз НАТО на українській території. Мав би вирішити питання реального контролю громадян над владою і убезпечити державу від диктату крупного капіталу або криміналітету. Ну, й ще багато дечого, що називається ліберально-демократичними перетвореннями.
У випадку, якщо б суспільство мало вже певний рівень громадянської свідомості, необхідний був би найширший суспільний діалог. В протилежному ж випадку (чи в нинішньому стані), навряд ми обійшлися б без "прінуждєнія к свободе і дємократіі" за грузинським варіантом.

З чогось потрібно починати. Варяг на НЕвиборній, менеджерській посаді в структурі держуправління, та ще й на такий високій як ПМ це гарний крок вперед. Саме НЕвиборні, неполітичні посади можуть і мають бути зайняті варягами. Особисто я іншого виходу з цивілізаційного тупика не бачу.

Но он же не украинец. Его предки были украинцами, а он канадец. Он рос в другой среде. И в нашем болоте он просто утонет.

А хто тут українець - Азаров, Янукович, чи, може, Табачник?
І може вже досить "нам" бути болотом?

Обома руками ЗА!!!!!
З ким не поговорю, всі кажуть, що добре б нам когось із діаспори (і не варяги вони, вони українці, тільки з іншим досвідом).
Окрім, звісно, старих комуняк та прихильників ЯНКа.