День Чорного Сонця: відбулося найдовше в цьому столітті сонячне затемнення (ФОТО)

Оцінка статті на цей момент: +0/-0
Читати Не читати Коментувати
  • 77195 Перегляди
  • 0 Коментарі
  • 22/07/2009Дата публікації

Зранку в середу мешканці Азії та Тихоокеанського регіону могли спостерігати повне затемнення Сонця. Місяць, пройшовши між Землею та Сонцем, закрив собою сонячний диск і на 6,38 хвилин перетворив день на ніч.

Сонячне затемнення 22 червня є найтривалішим у 21 столітті. Наступне затемнення, яке триватиме довше, відбудеться 13 червня 2132 року.

Повне затемнення над Японією

За рідкісним астрономічним явищем спостерігали мільйони людей. У деяких регіонах захмарене небо зіпсувало видовище. Зате часткова хмарність зробила його навіть драматичнішим.

"Темне сонце" в деяких регіонах споглядали крізь хмари..

А в Афганістані - крізь колючий дріт

Не обійшлося без трагедії. В Індії велика кількість людей саме в цей час здійснювала ритуальне занурення в річку Ганг у священному місці Варанасі.

Затемнення на березі Гангу (Індія)

Ефектний знімок - літак у Нью-Делі йде на посадку під час затемнення

У натовпі виникла давка, внаслідок чого загинула 80-річна жінка, а ще вісім осіб отримали поранення.

Серповидний сонячний диск у небі над Ханоєм (В'єтнам)

В Китаї затемнення використали як засіб підвищення освіченості народних мас, та звернули особливу увагу на запобігання паніки та розповсюдження марновірства. Багато хто з китайців побоювався, що під час затемнення станеться новий землетрус, аналогічний до руйнівного землетрусу в Сичуані.

На кілька хвилин місто Нанкін в Китаї занурилося в повну темряву

Цей хмарочос, можливо, побачить триваліше затемнення в 2132 році. Ми з вами - на жаль, ні.

TEXTY.ORG.UA — незалежне видання без навʼязливої реклами й замовних матеріалів. Щоб працювати далі, нам потрібна ваша підтримка.

Щоб зробити пожертву щомісячною перейдіть сюди. Будь ласка, повідомте нам про ваш внесок на пошту texty.org.ua()gmail.com

Оцінка статті на цей момент: +0/-0
Читати Не читати Коментувати
 
 

Коментарі 0

Для того, щоб писати свої коментарі, залогіньтесь! Якщо ви не маєте логіну, тоді спочатку зареєструйтесь, щоб його отримати!