Ляпи Януковича: класичні і некласичні (підбірка янукізмів від Антона Зікори)

Оцінка статті на цей момент: +1/-0
Читати Не читати Коментувати
  • 150297 Перегляди
  • 0 Коментарі
  • 16/03/2010Дата публікації

Шановні супротивники Януковича, редакція нашого порталу знає, як вам зараз всім важко. Ви постійно скаржитесь на те, що країна вибрала зека, що ваше життя на найближчі п'ять, а то й десять років закінчено. Але у президентстві Віктора Федоровича є свої принади, і головна з них - це його ляпи. Аналітична група ZaUA.org поділяє ляпи Януковича на класичні і некласичні.

Янукізми збирав: Антон ЗІКОРА

До першої групи ми віднесли те, що вже стало історією і анекдотами. До другої - те, що прозвучало не так явно, а тому не перейшло до розряду хітів. Некласичні ляпи потрібно вишукувати в промовах Президента і зберігати для майбутніх поколінь.

На жаль, багато хто не надає належного значення некласичним ляпам, задовольняючись і мусуючи тільки те, що лежить на поверхні. А шкода, адже там трапляються справжні перли - і вони не повинні пропасти.

ин

Спочатку нагадаємо основні ляпи Віктора Федоровича.

У своїй анкеті на виборах президента 2004 року Янукович зробив 10 помилок. Дебют був гучний, створений імідж треба було підтримувати, і Віктор Федорович продовжив сипати перлами.

Ще один перл від Януковича: перевернутий державний прапор

Правда, слід визнати, що багато його помилок пов'язані з аналогіями. У 2007 році на засіданні міжурядової Комісії України і Словаччини він переплутав Словаччину зі Словенією.

Подібну помилку він зробив у січні 2010, виступаючи на мітингу в Балаклії, коли переплутав назву міста, перейменувавши його в Балаклаву. І це майже те саме, що назвати Гулака-Артемовського Гулаком-АртЁмовским.

Зауважимо, Одеса любить Віктора Федоровича, віддаючи йому завжди багато голосів. Він їй відповідає взаємністю.

Напевно, тому тут були здійснені найсмішніші його помилки: Бебеля Янукович назвав Бабелем, Ахматову - Ахметовою. Тому уважно стежимо за наступним візитом Януковича в «південну Пальміру».

Правда, Львову теж пощастило: тут генофонд нації був названий геноцидом.

3У тому ж дусі виявилася помилка Януковича, коли він на відкритті «Донбас-Арени» Павла Безпощадного назвав Павлом Безсмертным. Але віддамо належне: рядки він прочитав майже без затримки.

Визнаємо, сплутати Північну Осетію з Південною нескладно - а якщо ти Янукович, то просто приречений на це. Зате коли Віктор Федорович переплутав Чорногорію з Косово, його поправив прес-секретар Денис Іванеско.

Цікаво, що обидві ці помилки Президент допустив всього в одному інтерв'ю.

Але це, звичайно, все дрібниці в порівнянні з помилкою самого Іванеско, який просив журналістів «Євроньюс» вирізати ляпи.

В результаті всьому світу стало відомо не тільки про ляпи, а й про це прохання, що виставило Януковича в ще більш смішному вигляді.

Комічною була і спроба Герман вигородити свого шефа після того, як він назвав Чехова великим українським поетом.

Ганні Миколаївні довелося вишукувати твір Чехова «Будинок з мезоніном». Вона процитувала з нього кілька рядків і сказала, що більшість Чеховських оповідань - це поезія в прозі. Мама Чехова, Євгенія Морозова, за Герман, виявилася українкою.

Зі всього цього якось виходило, що Чехов і є українським поетом, причому великим - що, до речі, пізніше підтвердив російський політолог Петро Кондауров.

А ми придумали, вірніше переробили старий армійський анекдот: «Пані Герман, а Чехов читав свої твори українською?» «Та що ви за дурниці кажете». «А Янукович каже, що читав». «Читав, але тихо-тихо».

А тепер перейдемо до ляпів, які незаслужено вислизають від уваги більшості.

Ось тут Віктор Федорович в ефірі «Шустер live» відповідає на запитання Мустафи Найєма.

Журналіст запитує у Януковича, звідки у того взявся маєток у Міжгір'ї. Той, зокрема, відповідає: «Этот мой друг Мустафа рассказал о том, как они подходят ко мне творчески. Сами все пишут, сами все придумывают, расследывают (!!!)» «Расследывают» - хіба не прекрасне слово?

Ще в 2006, під час другого прем'єрства Януковича, він тричі на одній прес-конференції вимовив слово «Азебарджан» (замість Азербайджан).

Варто відзначити, всі журналісти тоді написали: «Азербайджан». І тільки я, присутній на заході, написав саме так, як він говорив. А якщо б мене не було, хто б доніс це до людей?

Нещодавно Янукович повідав про те, як у 2004 піднімав народу пенсії: «Мне Заев предлагал поднять на 100%, а я ему - нет, надо в 2 раза!..» З чого можна зробити висновок про те, який поганий Заєв і який хороший Янукович.

Про те, що у нього існують проблеми з математикою, Янукович продовжив доводити на тому ж "Шустер live".

Критикуючи помаранчеву владу, він сказав, що за кілька останніх років Україна піднялася в списку країн по корупції приблизно з 100-го на 150-е місце - у зв'язку з чим корупція у нас зросла у півтора рази.

A oсь тут міцний господарник Янукович говорить про те, що метал треба переробляти «до самой высокой глубины».

«Если говорить о сельском хозяйстве, то мы как минимум не должны торговать зерном, а должны перерабатывать, например, его в мясо или в мясную продукцию» - закінчує він свою думку.

Теж прекрасні фрази, але чому над ними ніхто не сміється?

Тут Янукович начебто нічого особливо не плутає, але все одно смішно. Судячи з того, як він кліпає очима, нічого, крім чотирьох слів - «пора для України жить», він з Франка нічого не знає.

Мені ж сподобався один коментар: «По-любому ему? нужно совмеску с Сявой сделать», - написав хтось. Тобто людина пропонує заспівати українському президентові разом з репером Сявою - суцільним уособленням гопницької естетики.

Думаю, виглядати це будє чудово. Сява - пародійний персонаж, але багато хто сприйняв його серйозно, втім, як і Януковича.

TEXTY.ORG.UA — незалежне видання без навʼязливої реклами й замовних матеріалів. Щоб працювати далі, нам потрібна ваша підтримка.

Щоб зробити пожертву щомісячною перейдіть сюди. Будь ласка, повідомте нам про ваш внесок на пошту texty.org.ua()gmail.com

Оцінка статті на цей момент: +1/-0
Читати Не читати Коментувати
 
 

Коментарі 0

Для того, щоб писати свої коментарі, залогіньтесь! Якщо ви не маєте логіну, тоді спочатку зареєструйтесь, щоб його отримати!