Пророк. Більшість творів Шевченка опублікована після його смерті (Інфографіка)

Оцінка статті на цей момент: +1/-0
Читати Не читати Коментувати
  • 17720 Перегляди
  • 0 Коментарі
  • 07/03/2019Дата публікації

Періоди активної письменницької творчості Тараса Шевченка припадають на 1838-1850 та 1857-1860 роки. Проте арешти, ув’язнення та заслання призвели до багаторічної паузи в творчості поета й художника, а також підірвали його здоров’я, призвівши до ранньої смерті.

Автор: Костянтин Левін

Щоб вивчати інфографіку, клікайте сюди

Заборона публікацій – один із основних методів, яким царська Росія боролася проти поширення впливу поезії Шевченка. Лише 44 поезії (менше п’ятої частини від усього доробку) опубліковано за його життя. З 1844 по 1856 рік жоден вірш ніде не публікувався.

Ми зробили інфографіку, яка показує довжелезний шлях, який пройшли вірші й поеми Тараса Шевченка від написання до першої появи в друкованому виданні. Як правило, це не одне десятиліття. Найбільше їх з’явилося в журналі “Основа” (1861—1862 рр.) та виданні Кобзаря 1867 року. На жаль, вже після смерті Шевченка.

Щоб вивчати інфографіку, клікайте сюди

Малюнок Андрія Єрмоленка

TEXTY.ORG.UA — незалежне видання без навʼязливої реклами й замовних матеріалів. Щоб працювати далі, нам потрібна ваша підтримка.

Щоб зробити пожертву щомісячною перейдіть сюди. Будь ласка, повідомте нам про ваш внесок на пошту texty.org.ua()gmail.com

Оцінка статті на цей момент: +1/-0
Читати Не читати Коментувати
 
 

Коментарі 0

Для того, щоб писати свої коментарі, залогіньтесь! Якщо ви не маєте логіну, тоді спочатку зареєструйтесь, щоб його отримати!