Йдуть учитися на юристів, а не вистачає сантехніків та швачок. Що не так із ринком праці України

Оцінка статті на цей момент: +0/-0
Читати Не читати Коментувати
  • 18927 Перегляди
  • 0 Коментарі
  • 07/02/2019Дата публікації

У 2017 році найбільше випустилося юристів, фінансистів, обліковців, економістів, філологів, вчителів молодших класів. Якщо вони шукатимуть роботу за спеціальністю, то на одне робоче місце претендуватимуть шість юристів, чотири економісти, два завгоспи («обліковці» у термінах чиновників від освіти). Серед топ-вакансій найбільше простих професій, тих, які можна опанувати без освіти: водії, продавці, працівники котельні, охоронці. Але, як не дивно, за цими професіями теж навчаються в коледжах чи училищах.

Проект створений інтернкою Зоєю Красовською на основі відкритих даних Державної служби зайнятості (ДСЗ).

Повністю читайте аналіз того, як співвідносяться потреби ринку й підготовка фахівців, та вивчайте інтерактивну графіку тут

.

Коштом держбюджету в профучилищах навчають робітників за 19 фахами. Вони містяться у переліку «професій державного значення», що переглядався й у 2018 році. З топ-100 вакансій тут є лише три: токарі, монтери колій та виноградарі. Немає трактористів, продавців, швачок та медсестер.

TEXTY.ORG.UA — незалежне видання без навʼязливої реклами й замовних матеріалів. Щоб працювати далі, нам потрібна ваша підтримка.

Щоб зробити пожертву щомісячною перейдіть сюди. Будь ласка, повідомте нам про ваш внесок на пошту texty.org.ua()gmail.com

Оцінка статті на цей момент: +0/-0
Читати Не читати Коментувати
 
 

Коментарі 0

Для того, щоб писати свої коментарі, залогіньтесь! Якщо ви не маєте логіну, тоді спочатку зареєструйтесь, щоб його отримати!