Солодке життя. Хто під Новий рік продав державі найбільше цукерок? (Інфографіка)

Оцінка статті на цей момент: +1/-0
Читати Не читати Коментувати
  • 68477 Перегляди
  • 4 Коментарі
  • 27/12/2017Дата публікації

На святкування Нового року витрачено 68 мільйонів гривень бюджетних грошей. Свята – це завжди додаткові витрати, і державний бюджет, так само як обласні та міські, не є винятком. Ми вирішили подивитись, скільки бюджетних коштів іде на святкування. Для цього ми викачали із бази Prozorro всі тендери, у яких фігурує слово «новорічний», за 2016 і 2017 роки.

Досліджувала: Євгенія Дроздова

Розбивка по містах зроблена на основі адреси замовника. Виявилось, що два роки поспіль найбільше коштів витрачає Харків – понад 7 млн грн.

Також ми подивились, скільки витрачає те чи інше місто в перерахунку на 1 мешканця. Виявилось, що лідерами є Миколаїв і Полтава. Харків і Дніпро розділили третє місце. А от столиця – Київ – займає 16 позицію.

Незалежно від міста, важлива стаття витрат – це солодкі подарунки. 1000 кг мармеладу, 2000 кг зефіру, 1000 кг шоколадних цукерок 1000 кг вафельник цукерок в шоколадній глазурі, 1100 кг молочного шоколаду і 250 кг новорічних подарунків – це аж ніяк не мрія відомого ласуна Карлсона, це закупівля загальною вагою понад 6 тонн Олімпійського коледжу імені Івана Піддубного.

Як ви думаєте, хто продав державі найбільше цукерочок? Ви помилилися, це не Рошен. Хоча дві філії компанії президента фігурують у ТОП-20 найбільших продавців солодощів на новорічних тендерах.

А хто ж найбільше купував солоденького?

Як правило, ці солодощі йдуть на подарунки дітям чи працівникам бюджетних установ. Сучасна наука стверджує, що надмірне споживання солодкого (а цукор зараз міститься в багатьох продуктах, і практично кожен з нас його споживає надмірно) серйозно шкодить здоров'ю, викликаючи цілий букет хвороб. Одна з найпоширеніших - ожиріння і, відповідно, хвороби серця. Батьки, які стежать за здоров'ям дітей, можуть розповісти, що новорічні свята перетворюються на битву з дітьми за кожну з'їдену цукерку, які завдяки подарункам, в тому числі від бюджетних організацій, накопичуються кілограмами. Тому державі варто відійти від традиції дарувати солодке - це дозволить заощадити бюджет і зберегти здоров'я.

Загалом, протягом листопада-грудня 2017 року в Prozorro було проведено «новорічних» тендерів на 68.5 млн грн. Торік аналогічна сума склала 42 млн грн (48 млн грн із врахуванням інфляції).

Міста можуть не тільки витрачати гроші на святкування, а й заробляти, організовуючи ярмарки та здаючи в оренду торгові місця на них.

Ми направили до Київської, Одеської та Харківської міських рад запити про те, скільки вдалося заробити на новорічних ярмарках.

TEXTY.ORG.UA — незалежне видання без навʼязливої реклами й замовних матеріалів. Щоб працювати далі, нам потрібна ваша підтримка.

Щоб зробити пожертву щомісячною перейдіть сюди. Будь ласка, повідомте нам про ваш внесок на пошту texty.org.ua()gmail.com

Оцінка статті на цей момент: +1/-0
Читати Не читати Коментувати
 
 

Коментарі 4

Для того, щоб писати свої коментарі, залогіньтесь! Якщо ви не маєте логіну, тоді спочатку зареєструйтесь, щоб його отримати!

Цей коментар вилучено автором.

Цей коментар вилучено автором.

Можете мене закидати чимось недоречним і брудним.... але коли я вчився в школі, то зазвичай ці "новорічні" подарунки були так-сяк... цукерки не дуже то і смачні. І не сильно то раділи їм учні.
А взагалі, такі подарунки - це проїдання коштів і ресурсів. В Одесі, наприклад, 134 шкіл, ліцеїв та гімназій, які можна було доукомплектувати обладнанням. На кожну школу на новорічні подарунки було викинуто більше 43 тис.грн. Наприклад, в біологічні кабінети можна було б за ту ж саму суму закупити скелети в повний зріст людини із детальним розшаруванням внутрішньої будови.... або, наприклад, в фізичні кабінети вакуумні насоси Комовського+колби+інше обладнання... або в хім.кабінети відповідні ресурси... або навіть нормальним мікроскопом забезпечити кожну школу!!! На Амазоні, наприклад, за таку суму дуже гарний мікроскоп можна придбати! А так - проїли. Або ж вкрали.

Точно! Під час антиалкогольної кампанії активісти закликали їсти солодощі та пити солодкі напої замість алкоголю. Їм відповідали, що від солодкого - діабет. От зараз згадали про шкоду від солодкого. Мабуть, треба замінити алкоголем? :)