Через марнотратство Українці витрачають на обігрів атмосфери стільки ж грошей, як на Армію (Інфографіка)

Оцінка статті на цей момент: +3/-0
Читати Не читати Коментувати
  • 25335 Перегляди
  • 1 Коментарі
  • 24/01/2017Дата публікації

Найбільше палить газ населення. Як і інші сектори економіки, енергоефективність житла є вкрай низькою. Насамперед це зумовлено структурою житлового фонду країни, коли 85% будівель мають вік понад 25 років.

Щоб прочитати детальніше і подивитися графіку клікайте на зображення нижче

Ми живемо в будинках, побудованих у часи СРСР, коли газ не рахували. Цифри в платіжках на опалення, які українці отримують сьогодні, є результатом інженерних та управлінських рішень, ухвалених понад чверть століття назад. У рахунках нові цифри тільки додаватимуться, бо інфраструктура старіє і втрати тепла в мережах та будівлях зростають.

На всіх етапах постачання тепла та газу для населення втрачається понад 11 млрд м³. Багато це чи мало? Це більше половини всього імпорту газу! Це більше, ніж спожила вся промисловість України у 2015 році!

Найбільшим рекордсменом із марнотратства енергії в житловому секторі (63%) є Київ, який споживає газу на гарячу воду та централізоване опалення більше, ніж уся Харківська, Дніпровська, Запорізька та Донецька області разом узяті.

Дивіться графіку і читайте детальніше тут

TEXTY.ORG.UA — незалежне видання без навʼязливої реклами й замовних матеріалів. Щоб працювати далі, нам потрібна ваша підтримка.

Будь ласка, повідомте нам про ваш внесок на пошту texty.org.ua()gmail.com

Оцінка статті на цей момент: +3/-0
Читати Не читати Коментувати
 
 

Коментарі 1

Для того, щоб писати свої коментарі, залогіньтесь! Якщо ви не маєте логіну, тоді спочатку зареєструйтесь, щоб його отримати!

"Тема важлива й актуальна". Однак із написаного навколо інфографіки (якщо тиснути "Дивіться графіку і читайте детальніше тут") суттєвим є здебільшого лише заклик "створювати ОСББ".
Починати слід із того, що переважна більшість громадян поки-що _не_зацікавлена_ у збереженні-заощадженні тепла й відповідних ресурсів, а утепляються частіше не тому, що прагнуть заощадити, а тому що холодно. Звісно, слід робити все, що можна ("доцільно/раціонально") робити, щоби заощадити "незайву калорію", але найбільше слід тиснути саме на законодавство-"систему" з метою уможливити по-перше: швидку й просту відмову від "централізованого опалення" (що досі у більшості випадків майже нереально, окрім, здебільшого/хіба, "створення ОСББ"), по-друге: введення субсидій-допомоги-тощо "виключно" на встановлення індивідуальних приладів обліку тепла (у кожну квартиру, "на кожен радіатор")

Двійко корисних лінків (корисною та інформація, мабуть і нажаль, поки-що може бути здебільшого досить великим організованим спільнотам; індивідуальни "практики" виглядають марудними й придатними здебільшого для фанатів-ентузіастів):

https://www.youtube.com/channel/UCV-AUPKwT--xAfCdYyz2c5Q
(у Сергія Юрка є багато різних розрахунків для різних підходів; є аналізи різних прикладів використання сонячної енергії у містах Європи/світу. Все то разом із конкретним "діючим" проектом для "заміського будинку")

https://www.youtube.com/watch?v=KHgqwbcoI34
(як власноруч створити досить ефективний і "бюджетний" плаский сонячний колектор для нагріву води; детальний аналіз та інструкція)