Бюджет 2016: найбільше тратимо на пенсіонерів, економимо на освіті і медицині, головний податок - ПДВ (ІНТЕРАКТИВНА ГРАФІКА)

Оцінка статті на цей момент: +2/-0
Читати Не читати Коментувати
  • 43773 Перегляди
  • 3 Коментарі
  • 20/01/2016Дата публікації

Досліджуйте на графіці, як змінювалися видатки Бюджету за останні 10 років та надходження від різних податків. Показники у відсотках ВВП. Ми вже писали, що 2016 року збільшується кількість грошей, які напряму із бюджету отримають пенсіонери. Не новий трюк для України. Різке зростання видатків, спрямованих на фінансування дефіциту Пенсійного фонду, почалося за часів уряду Тимошенко, у 2007-2010 роках. Власне, відтоді розпочинається і щорічний приріст витрат на обслуговування державного боргу.

Збір даних і візуалізація: Володимир Голомб

Також цього року різко скоротилися видатки на освіту і медицину. В нас бідна країна, економіка не заробляє на якісну освіту і медицину, тому логічно, що навіть ці видатки потрібно скорочувати. Але за умови, що економія на таких чутливих сферах гарантуватиме розвиток економіки в майбутньому.

Можна економити за рахунок зменшення податків, що дозволить бізнесу працювати легше. Але в нас зекономлені на освіті кошти віддають пенсіонерам. Освіченість майбутніх поколінь і відповідно їхня можливість заробляти достойно обмінюється на проїдання. Пенсіонерів теж не можна залишати за межею виживання, але щоб цього не сталося і Пенсійний фонд мав достатньо коштів на пенсії, які покривають базові потреби, варто збільшувати пенсійний вік.

А збиратиме податки держава таки сумлінно. Позаяк митар вона куди кращий, ніж управлінець (у середньому, доходи держпідприємств протягом 10 років не перевищували 1% ВВП). При цьому найбільше коштів до бюджету традиційно надходить від збору податку на додану вартість (ПДВ), який включається в ціну товарів і сплачується покупцями, тобто всіма нами.

На першій графіці ви можете пересувати слайдер і вивчати, як змінювалися видатки бюджету з 2006 по 2016 роки. На другій - як змінювалися надходження від різних податків. Ми рахували у відсотках ВВП

TEXTY.ORG.UA — незалежне видання без навʼязливої реклами й замовних матеріалів. Щоб працювати далі, нам потрібна ваша підтримка.

Щоб зробити пожертву щомісячною перейдіть сюди. Будь ласка, повідомте нам про ваш внесок на пошту texty.org.ua()gmail.com

Оцінка статті на цей момент: +2/-0
Читати Не читати Коментувати
 
 

Коментарі 3

Для того, щоб писати свої коментарі, залогіньтесь! Якщо ви не маєте логіну, тоді спочатку зареєструйтесь, щоб його отримати!

Більше цікавим були б цифри % до всіх доходів та витрат держави, тобто доходи з урахуванням ЄСВ, а видатки з урахуванням ПФ та інших фондів (за мінусованням їх обміном з бюджетом). Бо у Вас вийшло, що пенсії були десь посередині і тільки у 2016р. вийшли на першу позицію за витратами, але це без видатків ПФ (у 2016р. ЄСВ зменьшується, а дотації з бюджету збільшуються). З ПФ - у всіх видатках держави вони займають перше місце за явною перевагою вже багато років

Де можна взяти такі цифри?

Наприклад, взяти бюджет ПФ та додати.
Між іншим, висновок спочатку про "трюк зі збільшення фінансуварря пенсій з бюджету" - це результат зменшення ЄСВ. Тобто у 2016р. через ЄСВ буде профінансовано менше пенсій, ніж у попередін роки, тоюто більше з бюджету - це не трюк, а результат реформ :)
Якщо цікаво
Я за 3 роки зібрав дані про соціальні фонди
2014р. http://liberal.in.ua/statistika/yak-formuvalisya-ta-yak-vitrachalisya-koshti-sots%D1%96alnich-fond%D1%96v-u-2012r.html
2013р. http://liberal.in.ua/statistika/koshti-sots%D1%96alnich-fond%D1%96v-2013r.html
2012р. http://liberal.in.ua/statistika/yak-formuvalisya-ta-yak-vitrachalisya-koshti-sots%D1%96alnich-fond%D1%96v-u-2012r.html
А за 2015р. ще не було звіту