Санкції на 5 відсотків. Така частка Росії в експорті української їжі (ІНФОГРАФІКА)

Оцінка статті на цей момент: +2/-0
Читати Не читати Коментувати
  • 32827 Перегляди
  • 0 Коментарі
  • 07/12/2015Дата публікації

Росія послідовно витискала українські товари зі свого ринку. Вони почали це робити з 2004 року, коли зрозуміли, що таки «Україна - не Росія». Спочатку торгові обмеження боляче били по Україні і Кремль використовував їх навіть для політичного тиску і приведення до влади своїх протеже. Мовляв, ваш націоналістичний уряд не вміє дружити з Росією, обирайте «міцних господарників».

Збір даних та графіка: TEXTY.org.ua

І це певний час діяло. Проте торгові обмеження не припинялися навіть тоді, коли у Києві керували віддані васали. Кремль не довіряв їм і весь час готувався до війни з Україною. А як відомо, найчастіше країни програють війни через економічне виснаження і крах економіки. Сьогодні Росія знову погрожує ввести торговельні обмеження на українські харчі, якщо угода про асоціацію з ЄС запрацює на повну силу з 2016 року. Але це вже пусті слова. Обсяг експорту в Росію становить лише 5.5% відсотка у порівнянні з продажами в інші країни.

*****

Графіка для цієї статті виготовлена за підтримки "Ініціатив з розвитку аналітичних центрів", яку виконує Міжнародний фонд "Відродження" у партнерстві з Фондом розвитку аналітичних центрів (TTF) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні (SIDA). Думки та пропозиції викладені у цій публікації є позицією автора та не обов'язково відображають позицію уряду Швеції.

TEXTY.ORG.UA — незалежне видання без навʼязливої реклами й замовних матеріалів. Щоб працювати далі, нам потрібна ваша підтримка.

Щоб зробити пожертву щомісячною перейдіть сюди. Будь ласка, повідомте нам про ваш внесок на пошту texty.org.ua()gmail.com

Оцінка статті на цей момент: +2/-0
Читати Не читати Коментувати
 
 

Коментарі 0

Для того, щоб писати свої коментарі, залогіньтесь! Якщо ви не маєте логіну, тоді спочатку зареєструйтесь, щоб його отримати!