Енергетична імперія. Як Ахметов забрав собі ТЕС і став монополістом (СХЕМИ, ІНФОГРАФІКА)

Оцінка статті на цей момент: +1/-0
Читати Не читати Коментувати
  • 73624 Перегляди
  • 3 Коментарі
  • 23/11/2015Дата публікації

Держава Україна колись володіла 14-ма Теплоелектростанціями (ТЕС), які виробляли елекроенергію для загальної мережі. Зараз у держави лише три станції, дві - у донецького бізнесмена Гуменюка, за яким маячить тінь Януковича. Інші дев'ять - у Ріната Ахметова. Як вони в нього опинилися? Частинами. Кожна по-різному, спільне лише те, що жодна з ТЕС не продавалася на відкритому аукціоні.

Дані: ДІКСІ груп, графіка TEXTY

Інфографіку повністю дивіться тут

Також Рінат Леонідович володіє найкращими українськими шахтами. Як формувалася енергетична імперія, дивіться на нашій інфографіці. Зауважимо, що енергетика — не єдиний і не головний бізнес олігарха.

Метал — ось на чому він заробляв до війни по-справжньому. Історія того, як меткомбінати з державних ставали ахметівськими, варта окремого дослідження. Поки ж сконцентруємося на енергетиці.

Найгірше те, що ми всі тепер залежні від Ахметова. Ми не можемо не платити за електроенергію, бо якщо його підприємства не отримуватимуть дохід, система розвалиться. Держава пробувала відновити справедливість і повернути собі приватизовані електростанції, але наші відомі своєю справедливістю суди вирішили, що Ахметов діяв законно.

Щоб подивитися на інфографіку, клікніть на картинку.

TEXTY.ORG.UA — незалежне видання без навʼязливої реклами й замовних матеріалів. Щоб працювати далі, нам потрібна ваша підтримка.

Щоб зробити пожертву щомісячною перейдіть сюди. Будь ласка, повідомте нам про ваш внесок на пошту texty.org.ua()gmail.com

Оцінка статті на цей момент: +1/-0
Читати Не читати Коментувати
 
 

Коментарі 3

Для того, щоб писати свої коментарі, залогіньтесь! Якщо ви не маєте логіну, тоді спочатку зареєструйтесь, щоб його отримати!

Не зрозумів, а що поганого, що електростанції та шахти належать ДТЕК?
Вони себе вугіллям на зиму забезпечили самі, а інші електростанції, що Центренерго тобто державні, їх забезпечували Яценюк з Демчишиним, розбірки на всю країну йшли.
Шахтам ДТЕК держава дотації не сплачує а державним сплачує. Невже комусь подобається, коли дотації та міністр з Прем'єром забезпечують вугілля для ТЕЦ? Ну так, там корупція відразу, звинувачення, через яку фірму і т.ін. А ДТЕК все сам - нічого цікавого :(

Люди мають знати ЯК шахти і ТЕС стали належати ДТЕКу. Саме по собі приватне володіння це добре. А методи якими Ахметов заволодів, мяко кажучи сумінвні.

Нажаль, майже все на той час стало привтаним таким чи схожим чином. Я пам'ятаю, як металургія стала його. Але в результаті вона запрацювала, і люди отримали непогану з/п, а до того не працювал аі не отримували.Їздили під Таганрог продавати спецодяг, з того й жили :(