Куди заїхали українські товари? Чим далі країна, тим менше їй продаємо (ІНФОГРАФІКА)

Оцінка статті на цей момент: +2/-0
Читати Не читати Коментувати
  • 35426 Перегляди
  • 1 Коментарі
  • 19/11/2015Дата публікації

«Евплойя, Санта-Марія!» - змішав докупи античні побажання кораблю і побажання епохи географічних відкриттів директор одного із східноукраїнских підприємств, коли дивився, як фура з його гідроциліндрами виїхала за ворота і повезла вантаж у порт. Гідроциліндри попливуть у США. Наш директор дуже нервував останніми днями. Експорт в Росію скоротився і потрібно шукати нові ринки збуту.

Збір даних і графіка: Володимир Голомб

«Цю майже авантюру, спонтанний проект, підтримав такий самий відчайдух із США. Але від самого початку ми недооцінили витрати, пов’язані із входженням на новий ринок, і зовсім не сподівалися на комерційний успіх», - зізнався він згодом у бесіді. Гроші за продукцію підприємство отримало, але поставка разова, до того ж у заводу немає міжнародної сертифікації.

Така ситуація типова, керівники малого та середнього бізнесу по всій Україні зіткнулися із значними проблемами у спробах змінити географію поставок після втрати традиційних ринків збуту. За допомогою ресурсу http://worldfreightrates.com ми розрахували вартість перевезення одного кілограму вантажу, наприклад, автомобільним транспортом, і пересвідчились, що вона зростає в середньому майже в чотири рази зі збільшенням відстані на кожні 3 тисячі кілометрів.

Із цього припустили, що не в останню чергу додаткові витрати на транспортування стають перешкодою для експорту вітчизняних товарів із їх відносно невеликою конкурентоздатністю. Наскільки далеко зайшов український експорт і чи знають українського виробника, скажімо, в Австралії? Запрошуємо розібратись разом із нами за допомогою інтерактивної графіки.

*****

Графіка для цієї статті виготовлена за підтримки "Ініціатив з розвитку аналітичних центрів", яку виконує Міжнародний фонд "Відродження" у партнерстві з Фондом розвитку аналітичних центрів (TTF) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні (SIDA). Думки та пропозиції викладені у цій публікації є позицією автора та не обов'язково відображають позицію уряду Швеції.

TEXTY.ORG.UA — незалежне видання без навʼязливої реклами й замовних матеріалів. Щоб працювати далі, нам потрібна ваша підтримка.

Щоб зробити пожертву щомісячною перейдіть сюди. Будь ласка, повідомте нам про ваш внесок на пошту texty.org.ua()gmail.com

Оцінка статті на цей момент: +2/-0
Читати Не читати Коментувати
 
 

Коментарі 1

Для того, щоб писати свої коментарі, залогіньтесь! Якщо ви не маєте логіну, тоді спочатку зареєструйтесь, щоб його отримати!

Дуже дивно. Адже багато продаємо у Кітай, Малайзію, інші країни Далекого Сходу. А вони є далеко!